Ateismin uskon perusteen eli evoluutioteorian mukaan ihminen polveutuu apinasta. Entä jos apina uskoo nelikätiseen Shivaan luojanaan tekeekö se Shivasta teidän luojan? Entä jos Shiva onkin evoluutioteorian inkarnaatio ja Muhammed oli apina. Isamin uskon mukaan Jumala on nimeltään Allah, oli se mikä jumala tahansa, eli Shiva onkin Allah ja apina on hänen profeettansa: tässä kaikki asettuu paikalleen, evoluutioteoria on tekosyy uskoa apinaan profeettananne ja Shivaan luojananne. om namah shivaya om namah shivaya om namah shivaya om namah shivaya. Buddha oli oikeassa, valaistuminen tarkoittaa janoamisen lakkaamista, joten keskittykää mietiskelyyn ja pääsette nirvanaan apinan luokse.
http://www.youtube.com/watch?v=0ni7rBN_hTs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0ni7rBN_hTs&feature=related
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko trollaaminen noin hauskaa? Hulluilla on halvat huvit...
Minähän sanon heti että tämä apinauskonto on kiva varteenotettava siinä missä kaikki muutkin uskonnot jotka nyt vain perustuvat uskoon eivätkä mihinkään muuhun.
Poikittaisen sanan sanon ainostaan siihen etten usko evoluutioteoriaan. Enkä usko polveutuvani apinasta. Estääkö tämä pääsyni tähän yhteisöön?
En ole ihan varma, mutta käsittääkseni kukaan ei sellaistä väitettä (muutakuin kreationistit) esittänyt, että ihminen polveutuisi apinasta, en ole varma, mutta olen kuullut sellaista, että ihmisillä ja apinoilla olisi ollut yhteinen kantamuoto.
''Ateismin uskon perusteen eli evoluutioteorian''
Olin ateisti ennenkuin olin kuullutkaan evoluutiosta. Luulosi on väärä.
kannaa
>>>Entä jos apina uskoo nelikätiseen Shivaan luojanaan...