Parempi naisten purkaa tuntojaan

Nuoret miehet tekevät eniten itsemurhia liikenteessä.
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kerro tyhmälle, miten noi kaksi asia liittyy toisiinsa?
Ei minun mielestä mitenkään, mutta tämähän onkin vain minun mielipide.

Äänestä

Yleisesti ajatellaan, että nainen on se, joka kaipaa keskustelua enemmän. Tämä stereotypia ei kuitenkaan aina pidä paikkaansa, sillä myös mies voi kaivata enemmän keskustelua parisuhteessa.

Äänestä

Juuri näin, molemmat kaipaavat sitä kanavaa millä saa pahanolon purettua satuttamatta ketään, kun vain osaisimme tuon keskustelun jalon taidon paremmin.
Varmaan voi olla osittain valitettavasti niinkin että, tämä ikävöintikin voi joskus
ajaa niin alas tunnetilaan jossa kokee ainoaksi ulospääsyksi sen lopullisen teon.

Nuo liikenneitsemurhat herättää itsessäni suuren tunnontuskan, pälkään tilannetta jossa sattuu omalle kohdalle kun satun olemaan sen ammatin edustaja joka yleensä on se näiden tilanteiden vastapuoli.
Hirveetä, rupesi ihan vavisuttamaan kun tätä kirjoitin :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tällä palstalla kuin kirjoitti:

Nuoret miehet tekevät eniten itsemurhia liikenteessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu