Ei ole koskaan jäännyt kurjempia fiiliksiä kuin Hersecret-verkkokaupasta. Ensinnäkin hieman ilkeää myydä todella heikkolaatuisia kiinalaisia vaatteita samalla hinnalla kuin saisi Suomesta jo on ihan hyvän laatuisen vaatteen... ja vielä samoille kiinaisten myyjien kuvilla..
Se on hyvä pistää googlen kuvahakuun jonkun Hersecretin vaatteen kuvan ja löytää taas jälleen kerran Ebaysta 5 kertaa halvemmalla sis postikulut.
Noooh.. Olin hyvin tietoinen mitä laatua tässä myydään, mutta kerran oli pakko saada eräs asuste, jota en jaksanut odottaa Ebaysta 4 viikkoa. Kyseinen tilaus ei koskaan saapunut perille. Hersecret lähettin minulle tämän tuotteen uudestaan. Vihdoinkin sain tämän tuotteen, mutta asusteeni pikkuhameen verkko oli rispaantunut pahasti irti saumasta.. Palautin.
Myöhemmin sain työni kautta tarjouskoodin -30% tähän samaan Hersecrettiin. Taas oli semmoinen tilanne, että täytyi saada 1-3 päivän toimistusajalla jotain hyvin näyttävää ja erilaista kuin kaupungin kaupoissa eräisiin kuvauksiin. Annoin uuden mahdollisuuden, kun kuitenkin tilasin heidän yhteistyökumppanille annetulla tarjouskoodilla.
Sitten tilasin 80e arvoisen paketin (tarjouskoodillani n.50e), johon sisältyi mekko, legginsit ja pitsitunika. Tilausta sitten odotin kuukauden. Muutamaan yhteydenottooni minulle ei vastattu. Kun sitten vastattiin, sain kuulla että pakettini on mukamas palautunut takaisin, eivätkä ole invertaario-kiireiden vuoksi ehtineet lähettään minulle uudestaan ( LUE NÄIN: uudenvuoden juhlamme vähän venähtivät, emmekä jaksaneet pitää kiiretttä paketin lähettämisessä)
Sitten pakettini saapui.. Vaatteet hyvin käytetyn oloisia..No heikosta laadusta en valita, koska tiesin että semmoista on tulossa, mutta pitsitunikan pitsi oli hyvin nukkaista, S-M onesize legginsit olivat mielestäni sitä lasten XS extra lyhyt -kokoa ja kauniissa sifonkimekossani oli viiniätahroja muistuttavia jälkiä.
Toivottovasti palautusaika lasketaan siitä päivästä kun noutaa paketin postista :(
Ei enää ainuttakaan mahdollisuutta tälle verkkokaupalle.
myymät 5 kertaa kalliimmalla hinnalla Kiinasta tilattuja vaatteita ja vielä kiinalaisten
HERSECRET KOKEMUKSIA!!!!!
3
1701
Vastaukset
- Bambina++
Ja lisäsäys, toimitusiaika tässä verkkokaupassa on 1-3 vrk
- Kiitos tiedosta
Kiitos tiedoista. Näitä on aina hyvä tietää.
Itselläni joululahjoja tilatessa 3 eri kaupasta jätettiin maksuni jälkeen vastaamatta mihinkään yhteydenottoihin. Sinne menivät rahat. :(
Ja harmittaahan se, varsinkin kun olin vuodeosastolla potilaana ja kaupoissa shoppailu oli mahdotonta, netissä piti käydä ostoksilla.. - Anonyymi
Itse tilasin heiltä nuorena tosi kauniin laukun kyllä, mutta meni heti ennen ensimmäistä käyttöä rikki, asiallisen sähköpostin lähetettyäni he lähettivät uuden mutta antoivat porttikiellon todella ikävän tekstin kera, mitä en yhtään osannut odottaa:D Uusi meni myös heti rikki mutta rikkinäisellä sitten mentiin. ^^
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706