VaTa:n aloitteelle TV-kamppanja

Petri Karisma "Olemme tehneet tv-mainoksia, aloitamme rahankeräyskampanjan ja muutamat julkkikset tulevat ulos tässä pikkuhiljaa."

http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/4133/vapaa-ajattelijoiden_kansalaisaloitteella_kymmenesosa_nimista_kasassa
6113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"- Jos väestötietojärjestelmässä ei lukisi, kuka kuuluu mihinkin uskontokuntaan, erokirkosta.fi ei voisi enää toimia. Tosin samalla kirkolle tulisi hieman ongelmia veronkeruun kanssa.

- Olisiko se sitten hyvä, että jättäisimme tämän avoimen yhteiskunnan, jossa uskallamme kertoa toisillemme, mihin kuulumme, vastasi Vikström."

Jaaha, onko piispan puoluekanta ja harrastukset listattu väestörekisterissä?

Äänestä

ROFL . . . mikä kuva. Sorry, oli pakko nauraa...

Äänestä

"- Jos väestötietojärjestelmässä ei lukisi, kuka kuuluu mihinkin uskontokuntaan, erokirkosta.fi ei voisi enää toimia. Tosin samalla kirkolle tulisi hieman ongelmia veronkeruun kanssa."

- Vielä vaikeampaa kirkon olisi saada kirkollisverotuloja, jos verohallinto ei sen puolesta niitä keräisi. Jos kirkon verotusoikeus poistetaan, niin eihän se saa kenenkään tuloista mitään tietoa.

Äänestä

Toivottavasti tv-mainokset ladataan myös youtube:en, jotta ne voi katsoa myös on demand.

Äänestä

Voisivatko vapaa-ajattelijat julkaista mainokset YouTubessa siitäkin huolimatta jos ei rahaa kerry riittävästi tv-mainokseksi. YouTube on toinen paikka mikä tavoittaa ihmiset.

Äänestä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014013017994755_uu.shtml

"Torstaiaamuna allekirjoituksia oli palvelussa vasta 21 000."

Ja sitten näkyvää koskettavaa juttua iltalehtiin yms ja hups:

"Kannatusilmoituksia oli saapunut torstai-iltaan mennessä yli 50 300 kappaletta."

Näin se tehdään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta kajahtaa kirjoitti:

Petri Karisma "Olemme tehneet tv-mainoksia, aloitamme rahankeräyskampanjan ja muutamat julkkikset tulevat ulos tässä pikkuhiljaa."

http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/kotimaa/4133/vapaa-ajattelijoiden_kansalaisaloitteella_kymmenesosa_nimista_kasassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu