http://www.iltalehti.fi/uutiset/201401300120921_uu.shtml
Kenenköhän muun kuin itsensä asiaa tollakin on tarkoitus siellä ajaa?
http://www.talouselama.fi/uutiset/jungner sd kymppitonni kuussa ja milli pankissa tayttaa elaman tarpeet/a2003272
Kenenköhän muun kuin itsensä asiaa tollakin on tarkoitus siellä ajaa?
http://www.talouselama.fi/uutiset/jungner sd kymppitonni kuussa ja milli pankissa tayttaa elaman tarpeet/a2003272
Vastaukset 16
Vanhimmat
ainakaan duunarien asiaa ole koskaan ajanut.
Ei kai Junger ole mitään kultahammasrannikon porukkaa? Mistä hän olisi miljoonansa hamunnut. En usko.
ei kaunista naista saa ilman että tilillä on kunnolla hilloa.
johtajana jonkun aikaa potkimassa työntekijöitä pellolle eikä se varmaan siellä ilman palkkaa ollut tai pienemmällä palkalla kuin muut.
Jungnerkin selkäänpuukotti turkistarhaajia äänestämällä Virkkusen ym. lailla sen lopettamisen puolesta.
Häpeällistä , että eduskunnassa on tämmöisiä sabotöörejä.
hakee museosta miljonääri Lipposen selittämään sosiaalidemokratian hienouksia?
Eiks Jungner ole murha-marski saksalais nimi?
ei ihme kun noi kansallissosiaalidemokraatit o ni hädissään titteliensä kanssa,,,
Onko tuo se sama jonka elämä on tai oli lehtitietojen mukaan yhden pillerin varassa.
Yleltä löytyy varmaan mainosaikaa entiselle johtajalle samoin kuin kolmelle ministerille.
tuo samainen jukeri lykki vaasassa kunnan hommissa vanhaa nurmikkosylppyriä housunlahkeet koiranpaskas, että oisko mokomaa jopia tehnyt jos olis ollu hopialusikka poskes, mutta kova on ollut kiipiämään kieltämättä.
Ehdollahan saa olla vaikka minne
vaikka putoaa eduskunnastakin seuraavissa vaaleissa
Mikä miljonääri toi nyt on. Heh, ei ole rahamiehiä. Kansanedustajan palkalla ja aika sairaskin vielä. Antaa sen nyt vaan harrastaa politiikkaa aikansa kuluksi. Ei siitä mitään harmia kenellekään ole. On ainakin fiksumpi kuin kaikki persut yhteensä.
ketuttaa kun ihmiset ovat huomanneet miten sdp piiskaa omia äänestäjiään viemällä verovarat Saksan ja Ranskan pankkiirien riskiluottojen saamisiin.
5 vuotta, kyllä siinä rahaa tuli.
OLihan tääkin ehdolla
http://www.mtv.fi/viihde/muut.shtml/uimahyppaaja-joona-puhakka-eurovaaleihin/2009/01/786383
Mistä halvatusta näitä koomikoita oikein sikiää?
Vanha juttu, onko vaikea oivaltaa vaikkapa vuosiluku? Ei kuulu mitenkään Jungnerin toimenkuvaan!
Mutta äänestäkää vaan ketä tykkäätte. Ei sillä ole väliä. Sosiaalidemokraatti on aina ymmärtänyt köyhien aseman. Jungner ymmärtää mitä vaan, kunhan rahaa saa!