LSA+alko=muisti menee?

pienviljelijä

Tuli taas tuossa viime viikonloppuna nautittua siemeniä pitkästä aikaa (viimeksi nauttinut n. kymmenen vuotta sitten entisen poikaystävän kanssa). Nyt olin "fiksu" ja liotin siemeniä ensiksi n. tunnin poolittomassa liuoksessa, jonka jälkeen annoin murskan kuivua ja sekoitin n. 2 dl:aan 60% alkoholia.
Nautin tämän annoksen seuraavana iltana ja ensin fiilis oli ok.
N. 4-5 tuntia annoksen nauttimisen jälkeen minulla ei ole harmainta hajuakaan, missä olen seikkaillut ja miten olen päässyt kotiin juhlimasta.

Onko muilla tullut samankaltaisia dissosiatiivisia kokemuksia LSA:n ja alkon sekakäytöstä? Mainittakoon, että tuon 60-volttisen lisäksi join vähän rommia, mutta en muuta. Myös aiempi kokemus LSA:sta oli vastaavanlainen.

Kotiin olin kuitenkin selvinnyt ja mennyt ihan sänkyyn nukkumaan eli perustoiminnot olivat säilyneet.

6

582

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jämi33

      Öö, vanha ketju mutta eikös 2 desiä 60 potkusta ja jonkin verran rommia ole aika paljon? Siis naiselle ainakin. LSA aiheuttaa alussa sedaatiota, eli voi olla ihan hyvin noiden vaikutukset sulle vaan liikaa.

    • Mullekaikkihetinyt

      Minkä siemeniä? Päivänsinin? Mistä saa?

      • hjoop

        Päivänsini (Ipomoea tricolor),melkeen jokaisen marketin siemen hyllystä löytyy.


    • Minä olen kyllä sitä mieltä että alkoholi pitäisi tyystin jättää kokonaan pois kaikenlaisten mieleen vaikuttavien siementen yms vastaavien tuotteiden kera nautittavaksi aineeksi.Se on se viina kamalaa myrkkyä ja kun siihen lisätään jotain itsessään mukavaa tuotetta niin saattaa olla yhteisvaikutukset kuitenkin kerrassaan kamalia.Olen kuullut.

      • lsd+viina

        Se on outoa miten lsa vaikuttaa ihan päinvastaisesti kuin lsd. Kun nappaa yhden happolapun, niin sen jälkeen voi juoda pullollisen viinaa, ja silti pysyy ihan skarppina ja edes muisti ei mene (kuten vastaavasta viinapullosta ilman lsd:tä ainakin itselläni muisti lähtee).


      • lsd+viina kirjoitti:

        Se on outoa miten lsa vaikuttaa ihan päinvastaisesti kuin lsd. Kun nappaa yhden happolapun, niin sen jälkeen voi juoda pullollisen viinaa, ja silti pysyy ihan skarppina ja edes muisti ei mene (kuten vastaavasta viinapullosta ilman lsd:tä ainakin itselläni muisti lähtee).

        Joo noi on niin yksilöllisiä juttuja etten kuitenkaan sinun tapaasi menisi kenellekkään suosittelemaan(en tarkoita että oilsit suositellutkaan).Tai ylipäänsä minkään päihteen(laittoman/laillisen)käyttöä suositella kenellekkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1369
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      748
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      64
      683
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      87
      678
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      597
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      592
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    10. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      561
    Aihe