Lehti sanoi ykkösaamussa että hallitus täysin epäonnistunut kaikissa keskeisissä tehtävissään. On ajanut Suomen suohon. Ei ole pannut mitään sopeutustoimia käytäntöön joista sopi toivelistassaan syksyllä.
Pekkarisen kanssa täysin samaa mieltä.
Pekkarisen kanssa täysin samaa mieltä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Lehti on fiksu kaveri. Liiankin viisas Kokoomukseen. Sen olen tiennyt jo kauan.
Lehdessä yhtyy käsillä tekemisen ja teorian harmonia. Talouden ymmärrys ja mm. pyykinpesu sekä ruuanlaitto ovat Lehden osaamisaluetta.
Te ette tiedä tästä Lehdestä yhtään mitään ja parempi niin. Kun oli elinvoimaa, oli sen verran vekkuli, että jätti kotikylään pitkän jäljen. Siihen nähden tekee nyt ihan hyvää duunia.
Tarviiko tietääkään. Mutta puhuu viisaita. Ainoa Kokoomuslainen poliiutikko joka on ollut järjenjakotilaisuudessa paikalla.
On miehellä järkeä ja rohkeuttakin riittää..
Lehti on pieni valonpilkku nyky-kokoomuksen sysimustalla taipaleella.Kokoomusjohtoinen sixpack johtaa Suomea kaaokseen ja Kok, nuorisojaosto puuhastelee rasismin ja kiihkokapitalismin hetteisillä poluilla
Jos Juha Rihtniemi näkiksi tämän kokoomuksen henkisen alhon hän kääntyisi haudassaan.
Siitä se kokoomuksenkin hajoaminen alkaa.
Hallitus jatkaa loppuun asti,kepun toiveunista huolimatta.
Mutta Kokoomus hajoaa.
sekaista !
ole kokoomuslainen ?
-on
sitten ?????????????
Nykyinen persujen pelossa kokoon kyhätty nukkehallitus sötvii soppaa joka keitettiin alulle jo Kepun hallituksessa olo aikoihin.
Kokoomuslainen Kansanedustaja on asiasta eri mieltä.
Lue tuo aloitus.
SIIS tämä HAllitus on sössinyt.
Siinä kykypuolueen osaaminen on.
Tyhjää tynnyrin kolinaa.
Sen tunnustaa puolue sisältäkin päin.
%