Siellä se Rambo taas taistelee, ja laittaa kohta venäläisille turpaan, HAHAHH
TV5
http://www.ampparit.com/tv-ohjelma-119480021
Kippis
TV5
http://www.ampparit.com/tv-ohjelma-119480021
Kippis
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Et sitten huonompaa elokuvaa enää löytänyt? Ei tuota viitsi katsoa edes jos sitä ei ennen ole nähnyt. Ö-luokan paskaa.
Armageddon oli vielä huonompi.
Raakkuna suosittelee 4-kanavalta parhaillaan todella erikoista ja katsomisen arvoista ihmeteltävää, nimittäin aivan uuden tyyppinen Scifi elokuva "Wahchman"
Onhan tuo nähty, ei suomalaiset Afganistanissa pärjää, hoho
Enemmän vain jenkkejä...Ramboja sinne niin eipä tulis pakolaisiakaan suomeen, hehheh
Kyllä jenkit rakentaa rauhaa, hienoa porukkaa.
Kippis
Suomen sotilas vastaa kymmentä ramboa. On nimittäin paljon laadukkaampi sotilaskoulutus suomalaisella sotilaalla ja siksi toiseksi suomalainen sotilas on koulutettu sissisotaan. Jenkit kutsuvat sissitaktiikkaa "terrorismiksi".
Suomalaiset ovat pärjänneet Afganistanissa paremmin kuin jenkit, joita palaa sieltä koko ajan kotiin sinkkiarkuissa. Suomalainen sotilas tulee toimeen Afganistanissa, eikä ole pääsääntöisesti Afgaaneille maalitalu.
USA:n armeija on huonosti koulutettu, huonosti varustettu ja sitä ei kiinnosta sotia ulkomailla pätkän vertaa. Jenkkisotilas ajattelee "mitä helvettiä minä täällä teen ja miksi?".
Suomen tulisi olla ylpeä puolustusvoimistaan ja antaa sille se määräraha jonka pv tarvitsee toimintaansa.
Suomalainen sotilas on motivoitunut, isänmaallinen ja tuntee kotimaansa olot. Tämän maan armeijaa ei voiteta millään keinoilla kun Suomen sotilas taistelee kotimaan puolesta.
Ole ylpeä kotimaasi Suomen puolustusvoimista ja anna intille täysi henkinen tukesi. Parempaa armeijaa kuin Suomen puolustusvoimat ei ole olemassakaan missään päin maailmaa.
http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Green_Berets
Parasta A ryhmää jenkeistä, pelastivat maailman bin laadeniltakin
Kipois
Suomen armeijalla ei ole mitään mahdollisuutta torjua Venäjän massivista hyökkäyst'ä esim. taktisilla ohjuksilla...ei ole puolustusjärjestelmää .
Isolla kalliilla ressuarmeijalla ei ole mitään merkitystä.
Parempi olisi ostaa megafoni ja valkoinen lippu, ja julistaa antautuminen.
Larry Thornekin kävi niittämässä vietkongeja.
Riippuu täysin siitä olemmeko yksin Venäjää vastaan vai tukeeko muu läntinen maailma Suomen sotaa tilanteessa, jossa Venäjä on hyökännyt. Suomihan olisi oikeasti vain sivunäyttämö, koska Venäjän massiivinen hyökkäys olisi osa laajempaa sotaa. Suomeen hyökkäämisessä ei ole mitään järkeä jos tavoitteena on vallata vain Suomi. Täällä ei ole mitään mikä kiinnostaa Venäjää sotilaallisessa mielessä.
Saisimme myös pohjoismailta huomattavasti apua sotatilanteessa, saimme nimittäin talvi-, ja jatkosodassakin. Sillä on suuri merkitys kun Venäjää vastaan käydään sissisotaa.
Mikäli Venäjä erehtyisi käymään sotaa syvällä Suomen alueella, voittaisimme sissisodassa kulutustaistelua käymällä Venäjän armeijan kun sen huoltoyhteydet venyvät kymmeniin ja satoihin kilometreihin, eikä mikään suojaa venäläisten huoltoreittejä.
Yksi asia on talvi: Suomen sotilas on tottunut talveen ja selviää metsässä vähin resurssein, kun taas venako ei pärjää pitkälle talvessa, varsinkaan vieraalla maalla. Suomen puolustusvoimille ankara talvi on tärkeä liittolainen.
Kaupungeissa suomalainen tarkk'ampuja napsii venäläiset äkkiä ja väestö sabotoi koko ajan venäläisvoimia, jolloin ne ovat tuhoon tuomitut.
Suomella on muuten lyhyessä ajassa täysi kapasitetti tuottaa myös ydinase tarvittaessa. Ydinvoimaloissa on materiaalia useisiin taistelukärkiin.
Venäjän massiivisin hyökkäys ei edes kohdistuisi Suomeen vaan Eurooppaan ja erityisesti Kaukaasian öljykentille.
>SDAerfw
Punafasisteille turpiin notta tukka lähtee!
Ja vielä kovempaa porukkaa, siinä ei suomipoika pärjää...hah
http://fi.m.wikipedia.org/wiki/Navy_SEAL
kippis
Jesse Ventura väitti olleensa SEAL mutta se osoitettiin ankaksi.
Toinen huijari on Bear Grylls, jonka maine kärsi kun paljastui, että kyseisen ex-SAS-sotilaan tv-shown temput on lavastettu ja väärennetty.
on ainoa hyvä koko sarjasta.