1) Kuinka usein naistenne bikiniraja-alue on sheivauksen vuoksi ärsyyntynyt, ja näppylöillä? Ymmärrättekö sen olevan normaali juttu, useimmiten täysin hygieniasyistä johtumaton, ja vain karvojen siistimen aiheuttamaa? Vai onko se joskus halujakin laimentavaa, jos alapäässä on esim. tulehtuneita karvatuppeja, joille nainen ei oikein voi mitään?
Esim. tselläni on tämä ongelma, mikä on ikävää, mutta monia kosteja kokeilleenakin en vielä ole päässyt näppylöistä täysin eroon..Juttu on kaveriporukassakin tuttu vaiva.
2) Haluatko, että nainen käy pesulla ennen suihinottoa? Itse jopa ihmettelen, kuinka joku voi nauttia alapään nuolemisesta, jos sitä ei ole hetkeen pesty. Selvää on, että naisen virtsatessa virtsa valuu osittain pitkin klittaa ja häpyhuulia, eikä siirry kapeana ruiskuna suoraan wc-pyttyyn.. Eli mielellään itsekin peseytyisin ennen aktia, sillä puhtaita värkkejä on kivaa nuolla puolin ja toisin. :)
(Vaikka täytyy sanoa, että kyllä on joskus suuseksiä harrastettu satunnaisten kumppaneiden kanssa vaikka baarireissun jälkeen, ja silloin ei olla erikseen etukäteen peseydytty.. Ei oo kyllä miehet nyrpistelleet, mut itseä epäilytää, että mikä on maku ollut ::D )
KIITOS vastauksista!! =)
Esim. tselläni on tämä ongelma, mikä on ikävää, mutta monia kosteja kokeilleenakin en vielä ole päässyt näppylöistä täysin eroon..Juttu on kaveriporukassakin tuttu vaiva.
2) Haluatko, että nainen käy pesulla ennen suihinottoa? Itse jopa ihmettelen, kuinka joku voi nauttia alapään nuolemisesta, jos sitä ei ole hetkeen pesty. Selvää on, että naisen virtsatessa virtsa valuu osittain pitkin klittaa ja häpyhuulia, eikä siirry kapeana ruiskuna suoraan wc-pyttyyn.. Eli mielellään itsekin peseytyisin ennen aktia, sillä puhtaita värkkejä on kivaa nuolla puolin ja toisin. :)
(Vaikka täytyy sanoa, että kyllä on joskus suuseksiä harrastettu satunnaisten kumppaneiden kanssa vaikka baarireissun jälkeen, ja silloin ei olla erikseen etukäteen peseydytty.. Ei oo kyllä miehet nyrpistelleet, mut itseä epäilytää, että mikä on maku ollut ::D )
KIITOS vastauksista!! =)
Vastaukset 12
Vanhimmat
kyllä puhdas pimppi on ihanin nuoltava mutta suostun kyl nuolemaan pesemättömänkin ns. pissipimpin,näpyt tietty haittaa vähäsen vähentämällä haluja nuolla muttei muuten
Punaiset näpyt vähän häiritsee, mutta ei ne himoon vaikuta.
Pimpin nuoltavuus pestynä/pesemättömänä riippuu naisesta. Exän pimppi oli pestynä mahtavan makuinen ja hän oli aina todella märkä. Pesemättömänäkään pillu ei ollut pahan makuinen. Nyksän pimppi ei maistu oikeastaan yhtään miltään pestynä. Yön yli nukutussa pimpissä alkaa olemaan kunnollinen pimpin maku. Aikanaan taas seurustelin tytön kanssa, jonka pimppi maistui todella kitkerältä heti pesunkin jälkeen.
Tottakai ymmärrän että naisella pimppi voi olla näpyillä ajelun jälkeen. Siksi en sellaista naiseltani edellytäkään. Silloin kun on siistinyt paikkoja, onhan sekin piristävää, mutta ei mitenkään must. Karvainen ilman näppyjä on kivempi, niin ei ajattele että naiselle tulee harmia siitä ajelusta. Karvoitustahan voi myös vain hieman lyhentää, ei ole pakko olla posliini ellei nainen sitä nyt erityisesti halua jostain syystä itse olla.
Ei ole tullut pahanmakuista pimppiä vastaan, yön yli nukuttu pimppi tosiaankin "smakar bättre" :) Ehkä johtuu vähäisestä sänkyyn asti vietyjen naisten määrästä, pitkässä pari suhteessa kun olen. Joskus tullut ennen iltapesujakin nuoltua tuota omaa naistani ja eipä silloinkaan mitenkään epämiellyttävät olleet tuoksut ja maut.. Itse olen kyl tarkka että kalu on suihkunraikas ennen kuin sen annan imuteltavaksi.
Miksi ajelet kiihottavan karvoituksen kokonaan pois,tollanen ruma rupinen raaka broileri ei ole mikään oikea aito pillu minun mielestä,nuolen mielummin karvasta ja märkää
Paras on pillu jota ei ole pesty hiljattain esim. viimeksi aamulla jos illalla saa nuolla, maku ja tuoksu on paras. Pesty pillu on aivan tylsä.Pikku näpyt ei haittaa mitään sehän on normaalia kun ajelee bikinirajoja että saattaa näppyjä tulla. Itse pidän eniten puoliposliinista tai sitten kokonaan karavttomasta!. Se on mukavampi nuolla, mutta karvat antaa sitä pillun tuoksua, joten vähän 2 piippuinen juttu.Mutta jos välillä saa nuolla karvatonta ja välillä karvaista homma ok. pääasia että ei saa olla liian pesty.
Milloin aiot esittää ne markkinoimasi pari tärkeää kysymystä??? Tai jos kysymyksesi ovat muualla, laitatko niihin toimivan, virusvapaan linkin
1) Kuinka usein naistenne bikiniraja-alue on sheivauksen vuoksi ärsyyntynyt, ja näppylöillä?
…kerran oli, enää ei sheivata
Ymmärrättekö sen olevan normaali juttu, useimmiten täysin hygieniasyistä johtumaton, ja vain karvojen siistimen aiheuttamaa?
… en ymmärrä enkä hyväksy. Sheivaus lienee pornon aiheuttama hullutus.
Vai onko se joskus halujakin laimentavaa, jos alapäässä on esim. tulehtuneita karvatuppeja, joille nainen ei oikein voi mitään?
… tulehtuneet, haisevat karvatupet on täysin turn off. Tottakai nainen voi muttei viitsi eikä halua kun on hienoa esittää pornostaraa.
2) Haluatko, että nainen käy pesulla ennen suihinottoa?
… ehdottomasti aina
Ei oo kyllä miehet nyrpistelleet,
… viinallla on omituinen vaikutus joihinkin
Musta aikuisella naisella pitää olla karvat tallela. Onhan se tietysti mukavaa jos joskus vetää posliiniksi mutta ei ne karvat minua haittaa sillä häppärithän levitetään auki kun nuollaan. Musta on paras kun nainen käy alapesulla ennen sänkyyn tuloa jollei ole juuri käynyt saunassa tai suihkussa sillä silloin ei maistu miltään eikä haise. Olen minä nuollut naista baarista tultua eikä pissan haju tai paha maku ole haitannut kun on muna pystyssä ja tekee mieli. Siinä tilanteessa pesemättömän pillun haju vain lisää kiimaa. No ei se kyllä naistakaan ole haitannut munani kusen haju kun tämä otti sen suuhun. Normaalisti minä kyllä pesen kalun ja takapuoleni ennen sänkyyn menoa.
Ei miesten vehkeisiin tartu kuset tai hajut toisin kun eltaantuneeseen römpikkääseen. Siksi pesu on aina paikallaan. Ellei sitten olla ihan saksalaisissa meiningeissä. Festistit tietty erikseen. Itse edellytän edes kohtalaista hygieninan tasoa naisilta sillä en lainkaan ole sillin ystävä, en muodossa enkä toisessa.
Kutiaminen ja punaiset pilkut tulevat yleensä vain alkuun sheivatessa. Kun iho tottuu, niin se menee ohi minun kokemukseni mukaan. Mutta sheivauksen jälkeen on levitettävä rauhoittavaa öljyä tai ihovoidetta ja alkuun on sheivattava joka päivä.
Vahaus sattuu enemmän, mutta ei aiheuta yhtä voimakkaita reaktioita.
Valohoito on aika hyvä ratkaisu. En usko, että karvapehkot tulevat enää koskaan muotiin. On se vaan niin kaunis osa naista, ettei sitä pidä piilottaa.
Totta. Uskomatonta miten joku viitsii pitää järkyttävää haisevaa puskaa. Käydäänhän hiuksia ja kulmakarvojakin siistimässä. Eikai sitä ihan apinaksi tarvitse ruveta naisenkaan.
Se on kaikkien karvojen kanssa tietty ihan sama asia, ”haisevaa puskaa”.
Hiukset, silmäripset, kulmakatvat, kainalokarvat, rintakarvat jne kaikki haisevaa puskaa.
On ihan järkyttävää miten moni pitää päänpäällä haisevaa puskaa eikä sheivaa päätään posliiniksi.