Saako arvostusta rahalla ostamalla?

Arvostatko ihmistä, joka suurieleisesti ja median rummuttamana lahjoittaa palkkionsa vähäosaisille tai lapsille?

Lahjoituksesta tehdään isoja juttuja sanomalehtiin ja telkkariin, vaikka lahjoittajan koko aikaisempi elämä on kulunut vähäosaisia riistämällä ja vanhuksia vanhainkotiin ajamalla.

Ei siinä paljon paina kokoomuksen puheenjohtajuus tai palkkiovirka EIP:ssa.
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Saako julkisuudenkipeä riistäjä haloska kunnioitusta kun käy työkseen koluamassa roskiksia ja tempaa tavarat köyhän kädestä?
Kertoo vielä että opettaa ja elää roskiksien tonkimisella?

sitten vielä punikit lapioi vanhusten ja nuorten rahat maailmalle ja
valehtelee vakuuksista!



http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&ved=0CHUQFjAI&url=http://www.kuvaviikko.fi/2013/06/02/kreikkavakuus.html&ei=zO3sUvLjCILf4wS70oCgDg&usg=AFQjCNFIN2QsTjNaN97cUh_KZdmEPeYYuw&sig2=OrZFeVrtHy89AnBa9GLJbw

Äänestä
  • Halonen ei niistä vakuuksista ole neuvotellut, päätökset niistä on tehty sale I typerän aikana.

    Äänestä

press.

Äänestä

häpeä.

Äänestä
  • Laiska, kouluja käymätön, työtä vieroksuva sossuelätti, seta-pervo jäpä, häpeä!

    Äänestä

Koska palsta on presidentin palsta, saanen huomauttaa, että Tarja on ainakin köyhistä oloista huolimatta käynyt koulunsa ja valmistunut juristiksi. Salesta en ole niin varma, kun todistustakin on ollut niin vaikea löytää.

Äänestä
  • Sitähän on tosiaan ihmetelty mistä siivoojalla oli rahaa kouluttaa pentunsa.??
    Mutta olihan sillä se oikea isä eli "isäpuoli" , oliko se nyt a.saarinen, näin puhuvat, ja kommunismin siemen kylvettiin jo varhain..

    Tosin saivathan köhät siihen aikaankin vapaapaikkoja kouluissa, joten ikänsä on ollut yhteiskunnan elätti,
    koskaan ei ole oikeata työtä tehnyt.

    Äänestä

Saa tietenkin, sehän on kaiken alku ja juuri.

Äänestä

Täältä saat halvalla arvostusta

Poliisin huutokauppa
Myös ulosotto ja konkurssipesät Suomen kiinnostavin kauppapaikka

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä olet? kirjoitti:

Arvostatko ihmistä, joka suurieleisesti ja median rummuttamana lahjoittaa palkkionsa vähäosaisille tai lapsille?

Lahjoituksesta tehdään isoja juttuja sanomalehtiin ja telkkariin, vaikka lahjoittajan koko aikaisempi elämä on kulunut vähäosaisia riistämällä ja vanhuksia vanhainkotiin ajamalla.

Ei siinä paljon paina kokoomuksen puheenjohtajuus tai palkkiovirka EIP:ssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu