Varokaa Kritoa!

Järkyttävää raamattufundamentalismia ja homovihaa edustava kristilliseksi ja luterilaiseksikin itseään mainostava huuhaalahko kirkon sisällä. Mainostaa itseään uusimman Kirkko ja me -lehden sivulla.
2143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Krito = kristillinen toipuminen. Tästä tulee mieleen että on olemassa myös ei-kristillistä toipumista. Mitähän se mahtaisi olla?

Äänestä
  • Tulee kai aika että heterokin matkii homoa ettei leimattaisi,siis epänormaali vastoin luonnonlakeja oleva käytös lyö itseään läpi,enemmän ja enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kriton uhri kirjoitti:

Järkyttävää raamattufundamentalismia ja homovihaa edustava kristilliseksi ja luterilaiseksikin itseään mainostava huuhaalahko kirkon sisällä. Mainostaa itseään uusimman Kirkko ja me -lehden sivulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu