Uskoisin että naispuoliset jussittaret hakevat vaan miestä jota voivat käyttää hyväksi esim talon remontissa ym.
Tuskin kumppanin hakua
: ) DDDD
161376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Niin.. mitä sitten??
Jaa, ja miespuoliset ei sitten hae vaan naista, jota voi käyttää hyväksi pyykkäämään, siivoamaan ja tekemään ruokaa? Tämä selevä...
Minä teen nuo kaikki itse.
En tarvitse siihen naista.
Vakituista suhteesta ei ole muuta kuin harmia.
Pelkän seksin takia ei kannata ottaa akkaa riesaksi. Seksiä saa muutenkin.
Miespuoliset jussit hakevat naisia jotta voivat niihin jyväsäkkinsä tyhjentää !
Ainahan seksistä joutuu maksamaan.Kysykää keltä tahansa aviomieheltä..DDDDDDDDD
tai muutamalta muulta vaimolta. Antaa hiukan parempaa ruokaa ym ohjelmaa mihin tuolla hanttihommissa käyvällä ukolla olisi varaa, niin maistuu se pillukin aina sit paremmin :) olen huomannut :)
Kun remontti ja kiireisimmät työt tehty, heivaavat pihalle : )
Aivan oikeassa olet. Katon kävin korjaamassa ja maalaamassa. Sen jälkeen tulikin viesti että emme sovi toisillemme. Senttiäkään en saanut. Toki ruuat ja pihamökissä asua. Mitään muuta en saanut.
Harmitti kovasti, mitään muuta en saanut paitsi kahvit ja kaks sauna kertaa yksin.
Keuruulla kyllä töitä, mutta jotenkin jäi hyväksikäytetty mieli.
Muuten pihamökisssä vieläkin minun rakennuselementtejä
Kyllä olet niin oikeassa, kuuleehan sen heti ensi lähetyksessä. Pysyykö vasara kädessä, oletko tottunut hoitamaan hevosia, osaatko ajaa traktoria, biologinen kello tikittää, pitäis saada lapsia, rupeatko maksamaan sen jälkeen elatusmaksut, kun kaikki työt on tehty. Hah.
Sehän on selviö, että ihmiset hakevat maaseudullakin omaan arkielämäänsä sitä kumppania, arkea on suurin osa ajasta, juhlaa vain vähän. Arki jaetaan yhdessä ja jos nyt sattuu maatilalle muuttamaan parisuhteen takia, niin huonosti käy, jos ei halua mitenkään osallistua arjen raadantaan.
Täysin eri asiahan se on havitella sinkkua, siistissä rivitalokaksiossa asuvaa, korkeakoulututkinnon suorittanutta, toimistotyötä tekevää ihmistä. Puitteet on täysin erilaiset, odotukset täysin erilaiset yhdessä olosta, ajankäytöstä lähtien.
Hattua täytyy nostaa sille naiselle/miehelle, joka ihan oikeasti uskaltaa lähteä elämään maatilan 24 h/vrk elämää, siinä saa kyllä itsensä täystyöllistettyjä loppuelämäkseen eikä tarvita edes lapsikatrasta, siltikin ahertamista riittää.
Monet unelmoivat maalla asumisesta ja yhdistävät sen jonkinlaiseen vapauden tunteeseen. Vapautta on vain monenlaista ja se koetaan monella tavalla, se minkä luulee vapaudeksi, voi ollakin yllättäen kahlitsevaa ja päinvastoin.
Oikeesti en hatttua Paulalle nosta. Raukkamaisesti hylkäsi
Kenet Paula hylkäsi?
Ei ainakaan minua! Itse ajelin Isojärventietä siitä ohitse, vilkuilin kyllä Vehkomäelle päin, kun ajattelin, että siellä Paula seisoo parvekkeellaan ja huhuilee: "mulukut tsee....mulukut tsee...!"
Vaan, kun ei huhuillut, en poikennut!
Samoin sarikin huutelee tienvarressa: rahakkaat naimisissa olevat mulukut sees, mulukut sees:)
No ihan sama tuli mieleen kuin aloittajalla. Paria maajussitarta kun katsoin (mies kun olen) niin tuli jotenkin mieleen, että jaahas, että tällaista. Mutta kukin tyylillään.
Kyllä Paula toi esille sen et haluisi paljonkin nuorempien miesten vastailevan. Mut nuoria miehiä EI kiinnosta.!