Uskoisin että naispuoliset jussittaret hakevat vaan miestä jota voivat käyttää hyväksi esim talon remontissa ym.
Tuskin kumppanin hakua
18
1316
Vastaukset
- ???
Niin.. mitä sitten??
- Savosta
Jaa, ja miespuoliset ei sitten hae vaan naista, jota voi käyttää hyväksi pyykkäämään, siivoamaan ja tekemään ruokaa? Tämä selevä...
- sinkkumies-57
Minä teen nuo kaikki itse.
En tarvitse siihen naista.
Vakituista suhteesta ei ole muuta kuin harmia.
Pelkän seksin takia ei kannata ottaa akkaa riesaksi. Seksiä saa muutenkin. - Säynätsalo
Miespuoliset jussit hakevat naisia jotta voivat niihin jyväsäkkinsä tyhjentää !
- expensive
Ainahan seksistä joutuu maksamaan.Kysykää keltä tahansa aviomieheltä..DDDDDDDDD
- hhhahahah
tai muutamalta muulta vaimolta. Antaa hiukan parempaa ruokaa ym ohjelmaa mihin tuolla hanttihommissa käyvällä ukolla olisi varaa, niin maistuu se pillukin aina sit paremmin :) olen huomannut :)
- : ) DDDD
Kun remontti ja kiireisimmät työt tehty, heivaavat pihalle : )
- Ei oikein :)D
Aivan oikeassa olet. Katon kävin korjaamassa ja maalaamassa. Sen jälkeen tulikin viesti että emme sovi toisillemme. Senttiäkään en saanut. Toki ruuat ja pihamökissä asua. Mitään muuta en saanut.
Harmitti kovasti, mitään muuta en saanut paitsi kahvit ja kaks sauna kertaa yksin.
Keuruulla kyllä töitä, mutta jotenkin jäi hyväksikäytetty mieli.
Muuten pihamökisssä vieläkin minun rakennuselementtejä- Perinteisesti mies löyde
Kyllä olet niin oikeassa, kuuleehan sen heti ensi lähetyksessä. Pysyykö vasara kädessä, oletko tottunut hoitamaan hevosia, osaatko ajaa traktoria, biologinen kello tikittää, pitäis saada lapsia, rupeatko maksamaan sen jälkeen elatusmaksut, kun kaikki työt on tehty. Hah.
- Maalle hinkuko
Sehän on selviö, että ihmiset hakevat maaseudullakin omaan arkielämäänsä sitä kumppania, arkea on suurin osa ajasta, juhlaa vain vähän. Arki jaetaan yhdessä ja jos nyt sattuu maatilalle muuttamaan parisuhteen takia, niin huonosti käy, jos ei halua mitenkään osallistua arjen raadantaan.
Täysin eri asiahan se on havitella sinkkua, siistissä rivitalokaksiossa asuvaa, korkeakoulututkinnon suorittanutta, toimistotyötä tekevää ihmistä. Puitteet on täysin erilaiset, odotukset täysin erilaiset yhdessä olosta, ajankäytöstä lähtien.
Hattua täytyy nostaa sille naiselle/miehelle, joka ihan oikeasti uskaltaa lähteä elämään maatilan 24 h/vrk elämää, siinä saa kyllä itsensä täystyöllistettyjä loppuelämäkseen eikä tarvita edes lapsikatrasta, siltikin ahertamista riittää.
Monet unelmoivat maalla asumisesta ja yhdistävät sen jonkinlaiseen vapauden tunteeseen. Vapautta on vain monenlaista ja se koetaan monella tavalla, se minkä luulee vapaudeksi, voi ollakin yllättäen kahlitsevaa ja päinvastoin. - Elämä jatkuu
Oikeesti en hatttua Paulalle nosta. Raukkamaisesti hylkäsi
- utsi
Kenet Paula hylkäsi?
- exjuumassi
Ei ainakaan minua! Itse ajelin Isojärventietä siitä ohitse, vilkuilin kyllä Vehkomäelle päin, kun ajattelin, että siellä Paula seisoo parvekkeellaan ja huhuilee: "mulukut tsee....mulukut tsee...!"
Vaan, kun ei huhuillut, en poikennut! - Ei tartte huudella
exjuumassi kirjoitti:
Ei ainakaan minua! Itse ajelin Isojärventietä siitä ohitse, vilkuilin kyllä Vehkomäelle päin, kun ajattelin, että siellä Paula seisoo parvekkeellaan ja huhuilee: "mulukut tsee....mulukut tsee...!"
Vaan, kun ei huhuillut, en poikennut!Samoin sarikin huutelee tienvarressa: rahakkaat naimisissa olevat mulukut sees, mulukut sees:)
- aivan ...
No ihan sama tuli mieleen kuin aloittajalla. Paria maajussitarta kun katsoin (mies kun olen) niin tuli jotenkin mieleen, että jaahas, että tällaista. Mutta kukin tyylillään.
- Kiitos ei.
Kyllä Paula toi esille sen et haluisi paljonkin nuorempien miesten vastailevan. Mut nuoria miehiä EI kiinnosta.!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360