Meinasin oksentaa yhdessä tilaisuudessa

Jossa oli myös tämä alati itseään kehuva varavaltuutettu. Se paskan, hien ja kusen hajun yhdistelmä oli jotain aivan karmeeta eikä oksennus ollut kaukana. Kaiken lisäksi kehui itseään ja haukkui muita paikalla olijoita pettureiksi. Kannattaisikohan joskus vaihtaa puhtaat vaatteet ja huolehtia vähän omasta hygieniasta ennenkuin alkaa edustamaan kotkalaisia.
12402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eiköhän se vedä ne kuukausia likaisina olleet rytkyt yllensä taas aamulla ja lähde puolustamaan syytöntä miestä. Edes spurgut ei löyhkää nii pahalle.

Äänestä
  • saumatonta
    4.2.2014 00:12

    Pimeässä metsässä sissi on tarkka vainu jos vastaan tulle toisia koira ihmisiä.

    Äänestä

Laasti ja rappaus haisee.

Äänestä

Jos oikeasti haluaa olla uskottava ja edustava niin kyllä se oma huoliteltu olemus ja puhtaus on itsestään selvyys. Jos toinen haisee kuin ulkohuussi niin on turha esittää uskottavaa ja tosissaan otettavaa päättäjää. Ja se itsekehuminen ja saman asian toisto saa ainakin meikeläisen pakenemaan paikalta.

Äänestä

Kalasatamassa joku jakoi tiskirättejä ei niitä voinut käyttää tarttuneen hajun takia vanhentunutta laasti hajua.

Äänestä

Mikäs tää ketju nyt sitten oikein on?

Äänestä

Teetkö nämä viisi virhettä suihkussa?
4.2.2014.Iltasanomat

Käytät syväpuhdistavia naamioita suihkun jälkeen

Monet meistä pesee suihkussa kasvonsa ennen kuin lisää naamion. Mutta ihotautilääkäri Woolery-Lloydin mukaan naamiot tulisi lisätä ennen kasvopesua.

Nimittäin jos kasvot pesee ennen ja jälkeen syväpuhdistavan naamion, naamio saattaa kuivattaa ihoa liikaa.

Suihkun jälkeen kaikki tuotteet imeytyvät ihoon paremmin. Olisikin tärkeää, että kaikki mitä iholle sen jälkeen hölvää, olisi kosteuttavaa.

Äänestä

Kenestä puhutaan? Olis kivatietää, kuka haisee...

Äänestä

Yhdeksän julkkista kymmenestä käyttää Luxia, se ainokainen Mäntysuapaa

Äänestä

http://www.kaleva.fi/juttutupa/terveys-ja-hyvinvointi/mantysuopa-parasta-saippuaa/840257

Juttutupa » Terveys ja hyvinvointi » Mäntysuopa parasta saippuaa
oulu hyvä paikka 01.11.2011 17:40 13 viestiä

Ei ole kutinat olleet kun sillä pesun hoidan ja hyvä pihkan tuoksu jää.Perus oululainen tuote se alunperin oli ja siitä kannattaa olla ylpeitä ,samoin kuin tervapastilleista.

Mäntysuopa on alhaisen lämpötilan saippua, se vaahtoaa runsaasti sekä kovassa vedessä että merivedessä.Mäntysuopa maksaa vain 50 mk puolen kilon paketti. Ja kuitenkin se sisältää hintaansa nähden enemmän tehokasta pesuainetta kuin mikään muu pesuaine. Tosipuhdas pyykki maksaa vain Mäntysuopa-paketin ja se taas maksaa vain 50 mk:n kolikon.

Vanha hyvä konsti on parempi kuin pussillinen uusia

Äänestä
  • Taitaa paras lääke olla kun pistää mirrin hautaan, loppuu se kissan kuseksiminen vaatteisiin. Ja raikastuu ilma. Ei se suopa auta kun vaatteet on kissan kusessa.

    Äänestä

Tietääkö nämä hörhöt, että heidän kannattaisi pitää vakiovarusteena oksennuspussia oman hajunsa takia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Samassa tilaisuudessa kirjoitti:

Jossa oli myös tämä alati itseään kehuva varavaltuutettu. Se paskan, hien ja kusen hajun yhdistelmä oli jotain aivan karmeeta eikä oksennus ollut kaukana. Kaiken lisäksi kehui itseään ja haukkui muita paikalla olijoita pettureiksi. Kannattaisikohan joskus vaihtaa puhtaat vaatteet ja huolehtia vähän omasta hygieniasta ennenkuin alkaa edustamaan kotkalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu