Jossa oli myös tämä alati itseään kehuva varavaltuutettu. Se paskan, hien ja kusen hajun yhdistelmä oli jotain aivan karmeeta eikä oksennus ollut kaukana. Kaiken lisäksi kehui itseään ja haukkui muita paikalla olijoita pettureiksi. Kannattaisikohan joskus vaihtaa puhtaat vaatteet ja huolehtia vähän omasta hygieniasta ennenkuin alkaa edustamaan kotkalaisia.
Meinasin oksentaa yhdessä tilaisuudessa
Samassa tilaisuudessa
12402
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eiköhän se vedä ne kuukausia likaisina olleet rytkyt yllensä taas aamulla ja lähde puolustamaan syytöntä miestä. Edes spurgut ei löyhkää nii pahalle.
saumatonta
4.2.2014 00:12
Pimeässä metsässä sissi on tarkka vainu jos vastaan tulle toisia koira ihmisiä.
Laasti ja rappaus haisee.
Jos oikeasti haluaa olla uskottava ja edustava niin kyllä se oma huoliteltu olemus ja puhtaus on itsestään selvyys. Jos toinen haisee kuin ulkohuussi niin on turha esittää uskottavaa ja tosissaan otettavaa päättäjää. Ja se itsekehuminen ja saman asian toisto saa ainakin meikeläisen pakenemaan paikalta.
Kalasatamassa joku jakoi tiskirättejä ei niitä voinut käyttää tarttuneen hajun takia vanhentunutta laasti hajua.
Mikäs tää ketju nyt sitten oikein on?
Teetkö nämä viisi virhettä suihkussa?
4.2.2014.Iltasanomat
Käytät syväpuhdistavia naamioita suihkun jälkeen
Monet meistä pesee suihkussa kasvonsa ennen kuin lisää naamion. Mutta ihotautilääkäri Woolery-Lloydin mukaan naamiot tulisi lisätä ennen kasvopesua.
Nimittäin jos kasvot pesee ennen ja jälkeen syväpuhdistavan naamion, naamio saattaa kuivattaa ihoa liikaa.
Suihkun jälkeen kaikki tuotteet imeytyvät ihoon paremmin. Olisikin tärkeää, että kaikki mitä iholle sen jälkeen hölvää, olisi kosteuttavaa.
Kenestä puhutaan? Olis kivatietää, kuka haisee...
Yhdeksän julkkista kymmenestä käyttää Luxia, se ainokainen Mäntysuapaa
http://www.kaleva.fi/juttutupa/terveys-ja-hyvinvointi/mantysuopa-parasta-saippuaa/840257
Juttutupa » Terveys ja hyvinvointi » Mäntysuopa parasta saippuaa
oulu hyvä paikka 01.11.2011 17:40 13 viestiä
Ei ole kutinat olleet kun sillä pesun hoidan ja hyvä pihkan tuoksu jää.Perus oululainen tuote se alunperin oli ja siitä kannattaa olla ylpeitä ,samoin kuin tervapastilleista.
Mäntysuopa on alhaisen lämpötilan saippua, se vaahtoaa runsaasti sekä kovassa vedessä että merivedessä.Mäntysuopa maksaa vain 50 mk puolen kilon paketti. Ja kuitenkin se sisältää hintaansa nähden enemmän tehokasta pesuainetta kuin mikään muu pesuaine. Tosipuhdas pyykki maksaa vain Mäntysuopa-paketin ja se taas maksaa vain 50 mk:n kolikon.
Vanha hyvä konsti on parempi kuin pussillinen uusia
Taitaa paras lääke olla kun pistää mirrin hautaan, loppuu se kissan kuseksiminen vaatteisiin. Ja raikastuu ilma. Ei se suopa auta kun vaatteet on kissan kusessa.
Tietääkö nämä hörhöt, että heidän kannattaisi pitää vakiovarusteena oksennuspussia oman hajunsa takia.