Kurkun turpoaminen ja muuta mukavaa.

id100tti

Miten ihmeessä te saatte kaiken ulos ?

Vaikka kuinka koitan mättää pehmeitä ruokia ja juoda niin perkeleesti ja pomppia ympäri kämppää, ni aina tuntuu et jotain jää.
Varsinkin kakkos- ja kolmoskierroksella. Kurkku turpoo niin penteleesti et hyväku apuväline mahtuu sisää ja kipu on ihan älytön.
Nyt uutena tuttavuutena on jotkut ihme möllikät, jotka muistuttaa kovasti kuivunutta/hyytynyttä verta. Jokohan mun putket rupee ruostuu.
Toinen mikä kummastuttaa on se 'liman' määrä. Joskus olosuhteiden pakosta oon joutunut purjoomaan lavuaariin ja sieltä kivasti aktin jälkeen pullanpalasia kaivaessani tajusin, että koko setti on ihan limassa. Onko tää ihan normi ?

Mulla on (luojan kiitos) ahmiminen rajoittunut 'vaan'
0,5-1L jäätelöä, pulla tai pari, muutama keksi, pari suklaapatukkaa litra kaakaota.
Kakkoskierroksella menee jotain suolasta kokis zeroa x 10000L.
Ja päivästä riippuen kolmas makeeta.
..Ja päivästä riippuen kierrokset 1-3 uudestaan.

Paino vaan nousee ja ajatukset pyörii pienempää kehää.
Mättöpäivän/päivien jälkeen tiukka kurinpalautus ja sit taas ratkee.. Ja jos tää elämä nyt tällä hetkellä on tätä ni hoidetaan homma sitte ihan kunnialla, paino meinaa ahdistaa siihen malliin, että jos mulla ei olis mun sisäistä masokistipuolta, ni oisin kauan sitte jo sanonu soronoo ja lähteny tästä helvetistä, jota elämäksi jotkut kutsuu.

Joo ennenko menee liian syvälliseks, ni cmoon auttakkee kohtalontoveria.
Mie tahon vaan nää turhat kilot pois ni jaksais rupee miettii jotain muutaki ja kehtais ulos lähtee.

JA ENNENKO SIELTÄ TULEE MUUTAMA MAAILMANPARANTAJA NEUVOMAAN NI

a) joo tiiän, kamala sairaus ei saa neuvoa hyihyi.
b) en tasan maksa lääkärilaskuja sen takia että multa tulee mahasta limaa ja mölliköitä
c) joo hyi mä syön paljon ja hyi mä olen koskenut omaan oksennukseeni
d) ei, terveellinen ruokavalio ja liikunta ei tätä korjaa. aineenvaihdunta sen verran sekasin, että saisin syödä sen max. 1000kcal/pv ja liikunta siihen päälle. jaksaisitko muka ite?
e) vähänkö oon nolo. enkä ees bulimikko. enkä ees masentunu. oon salee 14-vuotias joka haluu vähän kapinoida. joo oliko muuta ?

1

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • id100tti

      Niin joo pääs unohtumaan..
      Unettomuus, Miten on? Mulla ei oo mitään toivoo ahmimispäivän jälkeen saada unta. Sellanen adrenaliinimylläys kehossa et hyväku penkillä pysyy.
      Ja rankkupäivinä ei meinaa uni tulla ku nälkä on niin jumalaton.
      Diapamit ja opamoxit ei auta enää mitään, ja tavallaan koitan pysyä erossa kaikista rauhottavista, koska 'mitä pahemmalta se tuntuu, sen helpompi se on lopettaa'
      Paskat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      294
      2983
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2017
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      118
      1784
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1719
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      65
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1223
    Aihe