Ai kauheeta kun ovat taas nuo syntiset saastaiset rikolliset päässeet otsikoihin. Tätä se Lopun Ajan tuleminen tietää, irstas ja itsekäs hedonismi lisääntyy kaikkialla. Onneksi sentään uskovien paratiisissa Venäjällä ollaan asian suhteen oikeilla linjoilla, samoin kuin toisessa oikeiden uskovien paratiisissa Ugandassa.
http://yle.fi/urheilu/nama_urheilijat_ovat_kertoneet_avoimesti_seksuaalisuudestaan/7065080
Siellä se tulee Liukkonenkin käristymään ikuisesti helvetin lieskoissa ja demonit työntävät hehkuvaa hiilihankoa persiiseen. Sopii siellä sitten miettiä omaa syntistä pahuuttaan ja sitä synnissä rypemistään.
Tämän kaltaista suoraselkäistä kristillistä toimintaa järkyttävää pahuutta vastaan pitäisi kyllä saada tänne Suomeenkin:
http://yle.fi/uutiset/papit_johtivat_vakivaltaista_mielenosoitusta_homoja_vastaan/6648312
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013122017860630_ul.shtml
Homous lisääntyy vauhdilla - lopun ajat ovat käsillä
9
362
Vastaukset
- Mitä Jeesus tekisi
Kenethän Jeesus hakkaisi?
Hmmmmmmm - Nykyään halveksitaan
julkisesti terveen opetuksen puolustajia tässä homoasiassa. YK arvostelee Venäjää siitä ettei salli homojen levittää laittomuuttaan vapaasti nuorille pojille, joista voi tulla homojen uhreja seksuaalisesti. Jopa YK:n johto esittää että olympialaisissakin tulisi homojen saada levittää sitä väärää mielenlaatuaan ihan vapaasti kaikissa tiedotusvälineissä ja ikään kuin korottaa tulisi homot tämän ajan uskonnollina marttyyreinä ja sankareina heteroiden yläpuolelle. Näin sairasta on meno nykyajassa ja totuuden puhujat ovat kauhistuksia monille vaikka Raamatussa selvästi että homous on kauhistusta Jumalan silmissä ja kaikille ihmisille.
Nähdään ettei juuri enää pimeämmäksi voi tämä aikamme mennä, ja Jeesus profetoikin että kuin Nooan ja Sodoman aika on tämä Herran päivän läheisyyden aika. - Tässä YK:n toimintaa
ja erittäin huonoa laittomuuden puolustamista ja juuri sellaista mistä Paavali varottaa pakanakansoja ja ihmisiä Roomalaiskirjeen luvussa 2.
http://yle.fi/uutiset/yk_vaatii_venajaa_poistamaan_homopropagandalain/7071568
http://yle.fi/uutiset/ykn_paasihteeri_ja_yli_200_kirjailijaa_vetoaa_homojen_puolesta/7071967
Nähdään että laittomuuden suosiminen menee yli kaiken kohtuullisuuden ja terveen miehen ja naisen välisen seksisuhteen puolustajia arvostellaan ihan maiden johtoa myöten. Aikamme on todella sairasta mielenlaadultaan ja pimeys on suurta selvästi ja ihan suurimpia johtajia myöten maailmassa. - OttoPetteri
>>...Nähdään että laittomuuden suosiminen menee yli kaiken...
- Homous on syntiä
eikä homoutta harjoittavat pääse Jumalan valtakuntaan jos eivät tee parannusta tästä synnistä. Jumala on ihmisen luonut mieheksi ja naiseksi ja seksi on kahden eri sukupuolen välistä kuten Jumala on se näin luonut ja lisääntyminen on siunausta lapsien saamisessa.
Tietysti voi kaksi miestä olla hyviä ystäviä keskenään, mutta kaikenlainen sekstailu kahden miehen kesken on vain täysin luonnotonta ja luomistyön vastaista ja syntiä myös, sillä näin on Jumala meille palvelijoittensa kautta opettanut selvästi ja autuaat uskovat tietysti tämänkin.
Tietenkään ei homoja tarvitse uskovan tuomita kadotukseen mutta hyvä on valona esiintuoda totuus tästä rakkaudessa että voi parannusta tehdä ihmiset myös tästä synnistä, ja Jeesuksen nimessä saa jokainen sen hyvän siunauksen ja mies voi naisen löytää ja harrastaa sitä seksiä sitten vastakkaisen sukupuolen kanssa. Ei tehdä asioista hankalia vaan eletään Luojamme tahdossa kuten on hyvä jokaiselle varmuudella.
Nykyään kun homopropagandaa ujutetaan joka tuutista, unohtuvat ne ongelmat, jotka syntyvät homoseksuaalisuudesta.
Kuinka esim. kukaan mies voi miehille tarkoitetuissa yhteisissä pukeutumishuoneissa vaihtaa vaatteita, kun samassa huoneessa on homoseksualisti, joka tarkkailee hänen riisuuntumistaan, puhumattakaan, että oltaisiin yhteisessä yleisessä wc:ssä, suihkussa tai saunassa?
Asia ei ratkea, vaikka homoille olisi eri tilat. Ongelma siellä vain korostuu, kun kaikki miehet tarkkailevat himoiten toistensa vartaloita.
Urheilulajeissa, kuten judossa ja painissa tulee myös ongelmia. Miltä tuntuu painia homon kanssa, joka kiihottuu seksuaalisesti samaa sukupuolta olevan koskettelusta?
Entä matkustaminen junan makuuvaunussa? Minä en ainakaan haluaisi makuuvaunuosastooni yöksi homoseksualistia matkatoverikseni.
Häveliäisyyden takia meillä on monissa paikoissa eri vessat miehille ja naisille. Saman häveliäisyyden takia ei homoja saisi päästää kumpaankaan vessaan. Kaikki nämä ongelmat koskevat myös bi-seksuaaleja ja sekä miehiä että naisia.
Siinä onkin yhteiskunnan homomyönteisille päättäjille pähkinä purtavaksi. Kuinka järjestää asiat niin, että kenenkään ei tarvitse joutua yleisissä tiloissa homojen taholta tulevan seksuaalisen tirkistelyn ja häiriön kohteeksi?- Oletko ihan höhlä?
Kuvitteletko ihan todella, että homo näkee ympärillä olevat miehet vain ja ainoastaan seksiobjektina? Kuvitteletko, että esim. uimahallin saunassa homomiehet kulkevat jorma ojossa, kun näkevät muita miehiä?
Luuletko homomiesten olevan jotenkin perverssejä ja tunkevan jokaisen muun miehen päälle?
Samalla tavalla miesten pitäisi uimahallin altaalla kulkea jorkka ojossa, kun näkee naisia ja olla tunkemassa jokaisen päälle. Ja torilla kesällä naiset kulkevat vähissä hepeneissä - tungetko kättäsi jokaisen hameen alle?
Sitäkö Sinä teet?
Sinä itse taidat olla poikkeava homofobinen yksilö? - Sappi kiehuu!
Jo tuhannenkin kerran, lopettakaa tuo itsenne imartelu!
Luuletteko tosiaan olevanne niin puoleensavetäviä ja vastustamattoman viehättäviä etteivät homot kykene pitämään silmiään ja käsiään erossa teistä!
Voi hyvää päivää!!!
Homous ei tee ihmisestä seksihullua eläintä. Eikä seksiasiat tai halut määrittele koko ihmistä ja persoonaa, ne ovat vain pieni osa kokonaisuutta.
Ainakin minä ja tuntemani homot osaavat käyttäytyä sivistyneesti joka paikassa niinkuin kuuluukin, suihkut ja saunat ovat peseytymistä ja saunomista varten, ei suinkaan seksiseuran hakua varten.
Ikävää jos joku on joutunut ei toivotun lähentelyn tai häirinnän kohteeksi, mutta ei se tarkoita että kaikki homot olisivat samanlaisia sivistymättömiä häiriköitä.
Toivonkin ettei meitä aina niputettaisi yhdeksi ja samaksi...
Mua loukkaa tuollainen kohtuuton ja ilkeämielinen yleistäminen!
- KTS (Ei Kirj.)
tässä pari muuta lempisivuani!
1.
http://www.pornhub.com/gayporn
2.
http://animal-sex.ws/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3516969Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai755989Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1955463Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi844270Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan543461HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok673423Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava63393Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta583346Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan373084Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739132316