Nepu Luotsiko ei sitten kestänyt

Totuutta Marko Selkomaasta, kun hänen oppinsa arvostelista ollut kirjoitus on ajautunut bittiavaruuteen ? Olisiko hän itse niitä karismaatikko,ylihelluntaialsia , ja siksi saikin bestin Luotsi hommiin !
7106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Riippuu paljolti siitä, mitä kirjoititte.

Jos teidän tekstinne nimeltämainitusta henkilöstä täyttivät kunnianloukkauksen tai muun rikoksen tunnusmerkit, niin mielellänne kuin uskottelettekin, ettei teidän synnittöminä uskovaisina koskaan enää tarvitse tehdä parannusta, tai noudattaa mitään lakeja, Suomen viranomaiset saattavat olla teidän teoistanne toista mieltä

On olemassa Suomen laki, jota myös itseään yli-ihmisiksi kuvittelevien helluntailaisten tulee noudattaa. Teidän salailija-poliisiystävänne ovat kohta jo pulassa, kun pitää jatkuvasti olla lakaisemassa uskonveljien rikoksia mattojen alle.

Ylempi viranomaistaho saattaisi pian kiinnittää huomionsa myös heidän puuhasteluihinsa.

Valitettavasti ja ilmeisesti Selkomaan herjaamisille laitettiin ylläpidon taholta stoppi, sillä teidän rikoksianne salliessaan, myös S24 olisi vastuullinen ja se tulisi maksamaan firmalle ison rahan, jos Selkomaa haluaisi olla yhtä häijy kuin te..

Äänestä
  • Nyt stoppi sun syyttelylle ! Siinä ei koskettu Marko Selkomaan yksityisyyeen, eikä muutenkaan hänen persoonaansa, ainoastaan hänen levittämäänsä oppiin ja väärään opetukseen Raamatun evankeliumin vääristelyyn, ei itse mieheen ole kukaan koskenut !

    Äänestä

Olisiko ollut Helluntaikirkkomafia asialla? Täältä on poistettu myös keskustelu, joss pohdittiin Hovioikeuden päätöstä Porin Helluntaikirkon tapauksessa. Meneekö palsta siis siihen, että täällä hyväksytään ainoastaan helluntaikirkkolaisia näkemyksiä ja kaikkien tulisi määkiä yhteen ääneen, kuten Netmissionissa?

Äänestä

Marko Selkomaan kunniaa loukattiin syvästi. Sen kirjoitusketjun poisto oli oikein. Toivottavasti poistavat myös Keijo Lindemania solvaava kirjoittelun.

Asioista ja järjestelmistä voidaan tehdä arvioita, mutta yksityishenkilöiden herjaus on suomi24. säännöissä selvästi kielletty.

Äänestä

Hei!

Osa viestiketjuista poistuu varmasti myös ylläpidon kautta ja sinne saapuvien viestien perustella. En osaa sanoa kyseisestä viestiketjusta, mutta edellä olevaa kirjoittajaa mukaillen voin todeta, että mikäli keskustelu on muuttunut rienaavaksi ja epäasialliseksi, koko viestiketju on voitu poistaa.

Hyviä kirjoitteluhetkiä!

Äänestä

"mikäli keskustelu on muuttunut rienaavaksi ja epäasialliseksi, koko viestiketju on voitu poistaa."

Tollanen poisto on laitonta.
Pitää poistaa asiattomat viestit, eikä asiallista aloitusta.

Äänestä
  • >>>Pitää poistaa asiattomat viestit, eikä asiallista aloitusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


opetuslapsi... kirjoitti:

Totuutta Marko Selkomaasta, kun hänen oppinsa arvostelista ollut kirjoitus on ajautunut bittiavaruuteen ? Olisiko hän itse niitä karismaatikko,ylihelluntaialsia , ja siksi saikin bestin Luotsi hommiin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu