kysymys monivedosta!!

vetonlyöjä6

kuvitellaan tilanne:

monivetoon on pelattu satatuhatta euroa, pelaan euron panoksella miljoona kertoimisen rivin, ja se osuu.. voitanko miljoona euroa vai viisikymmentätuhatta, kun tuo monivedon 1. voittoluokka sanoo että jaetaan 50% vaihdosta?!

10

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stadin kundi

      Et voita mitään et sillei hei!

    • ttttt2

      vaikuttaa paljolti ainakin se onko muita oikein veikanneita vai oletko ainoa rivin kiinni saanut.

    • kerroin muuttuu

      Kerroin muuttuu koko ajan jokaiselle tulokselle niin,että todella saat sen mitä kerroin lupaa, jos arvaat tuloksen oikein. Esimerkki: Vain sinä olet veikannut tulosta 13-0 yhden euron panoksella. Voittosumma on 50000, joten kerroin on 50000.
      sitten joku toinen veikkaa samaa tulosta 3 eurolla. Kerroin muuttuu 12500:ksi ja sinä saat 12500 ja tuo toinen 3 kertaa 12500 eli 37500 euroa. JOS ottelu tosiaan päättyy 13-0. Myös voittosumma kasvaa koko ajan joten kertoimet lasketaan kasvaneesta voittosummasta jakamalla se kyseiseen tulokseen panostettujen eurojen määrällä.

    • vittuako kysytte

      Mut kun sul ei seellasta tilaannetta tuu koskaan etehen. Sähän teet tätä tappioksesi.

      • kerroin muuttuu

        Mähän tietysti laitan sen oikean tuloksen ja voitan! Tuo 13-0 oli vain esimerkki.


      • puhdasta terästä
        kerroin muuttuu kirjoitti:

        Mähän tietysti laitan sen oikean tuloksen ja voitan! Tuo 13-0 oli vain esimerkki.

        Ei susta oo voittamaan isosti. Ei oo talenttia eikä "MUNAA". Sama vika ku Tepolla, Kyöstillä ja Taavetilla.


    • Anonyymi

      Olkaapa hereillä kertoimien suhteen.Tänään peli torpedo-b zhd- fk gorodeja. Gorodejan suora voitto ja kerroin sille 5,80. Gorodejan tasan maalin voitto 5,60.Kyllä veikkaus pitää pelaajia tyhminä.Tämmöisiä kertoimia usein, siis huolellisuutta.

      • Anonyymi

        Nordicbetillä 5.85


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nordicbetillä 5.85

        Putosi -> 5,35


    • Anonyymi

      Joo.Tarkoitin, että on kummallista, kun tasan maalin voiton kertoin pienempi kuin suora kerroin.Sen pitäisi olla selvästi suurempi.Miksi pelaisin tasan maalin voittoa pienemmällä kertoimella, kun suora kattaa kaikki voittotulokset,myös maalinvoitot ja kerroin suurempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1685
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1442
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      90
      1303
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1009
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      815
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe