kysymys monivedosta!!

vetonlyöjä6

kuvitellaan tilanne:

monivetoon on pelattu satatuhatta euroa, pelaan euron panoksella miljoona kertoimisen rivin, ja se osuu.. voitanko miljoona euroa vai viisikymmentätuhatta, kun tuo monivedon 1. voittoluokka sanoo että jaetaan 50% vaihdosta?!

10

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stadin kundi

      Et voita mitään et sillei hei!

    • ttttt2

      vaikuttaa paljolti ainakin se onko muita oikein veikanneita vai oletko ainoa rivin kiinni saanut.

    • kerroin muuttuu

      Kerroin muuttuu koko ajan jokaiselle tulokselle niin,että todella saat sen mitä kerroin lupaa, jos arvaat tuloksen oikein. Esimerkki: Vain sinä olet veikannut tulosta 13-0 yhden euron panoksella. Voittosumma on 50000, joten kerroin on 50000.
      sitten joku toinen veikkaa samaa tulosta 3 eurolla. Kerroin muuttuu 12500:ksi ja sinä saat 12500 ja tuo toinen 3 kertaa 12500 eli 37500 euroa. JOS ottelu tosiaan päättyy 13-0. Myös voittosumma kasvaa koko ajan joten kertoimet lasketaan kasvaneesta voittosummasta jakamalla se kyseiseen tulokseen panostettujen eurojen määrällä.

    • vittuako kysytte

      Mut kun sul ei seellasta tilaannetta tuu koskaan etehen. Sähän teet tätä tappioksesi.

      • kerroin muuttuu

        Mähän tietysti laitan sen oikean tuloksen ja voitan! Tuo 13-0 oli vain esimerkki.


      • puhdasta terästä
        kerroin muuttuu kirjoitti:

        Mähän tietysti laitan sen oikean tuloksen ja voitan! Tuo 13-0 oli vain esimerkki.

        Ei susta oo voittamaan isosti. Ei oo talenttia eikä "MUNAA". Sama vika ku Tepolla, Kyöstillä ja Taavetilla.


    • Anonyymi

      Olkaapa hereillä kertoimien suhteen.Tänään peli torpedo-b zhd- fk gorodeja. Gorodejan suora voitto ja kerroin sille 5,80. Gorodejan tasan maalin voitto 5,60.Kyllä veikkaus pitää pelaajia tyhminä.Tämmöisiä kertoimia usein, siis huolellisuutta.

      • Anonyymi

        Nordicbetillä 5.85


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nordicbetillä 5.85

        Putosi -> 5,35


    • Anonyymi

      Joo.Tarkoitin, että on kummallista, kun tasan maalin voiton kertoin pienempi kuin suora kerroin.Sen pitäisi olla selvästi suurempi.Miksi pelaisin tasan maalin voittoa pienemmällä kertoimella, kun suora kattaa kaikki voittotulokset,myös maalinvoitot ja kerroin suurempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      191
      11733
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8184
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6176
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5106
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4881
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4460
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4363
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3835
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3333
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe