Kuka idiootti on suunnitellut Itiksen parkkihallin? Ainakin Stockmannin puolelta on mahdoton päästä ulos vähän pidemmällä autolla. Auto hipoo seiniä ja liikenteenjakajaa..
En muistanut katsoa paljon kaiteissa oli maalijälkiä.
Jos joku on tuolla käynyt niin tietää tilanteen varmasti.
Tuossa näkyy parkkihallin ulostulo:
http://goo.gl/maps/x7x9J
Ja tässä kuva tilanteesta.
http://s13.postimg.org/5s6xgki11/itis.png
Itiksen parkkihalli
6
478
Vastaukset
- ijsddisodjge
Olet vain liian nuori ajamaan autoa, piiros näyttää ihan kolmevuotiaan tuherrukselta :D
- ---
no tule testaamaan toi mutka. oon varma että et saa autoasi taipumaan tuohon
- Leaks
Se oli jo vanhassa hallissa tuon vieressä, että ulostulon käännös oli tiukka tavalliselle autolle, mutta siinä oli pieni koukkausmahdollisuus. Tuo on varmaan vielä tiukempi - onnittelen.
- osaan ajaa
Ajan Audi A8 Lang:lla tuon kohdan leikiten. Naisille tuo voi aiheuttaa ongelmia smartillakin.
- ---
Tässä on vielä juttua siitä, jos kuva ei auennut
http://metro.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/oudot_opasteet_ihmetyttavat_parkkihallissa/Itiksen tirika ei vaan ymmärrä tuota tilannetta. Jos vaivaitusi kerran käymään paikalla,
niin asia aukeaisi hänellekin. Siitä on ajettu jo vuosikausia kiellettyyn kääntymissuuntaan ulos ohjaavan kilven mukaan. Kolmio ja kielletty kääntyminen
pitää poistaa, sillä eihän sieltä oikealta voi kukaan tulla. Mitkään maalaukset eivät auta, vaan pitää poistaa tuo keskikoroke turhana. Silloin sopii vaivatta kääntymään suurempikin auto. Oletin, että tuo olisi korjattu kauppakeskuksen remontin aikana, mutta kun parkki avattiin uudelleen, niin siellähän se turha tolppa edelleen on.
Siinä sitten ensikertalainen arpoo, ajaako ulos kilven mukaan vai ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2006788SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963491Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263249"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1832226Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401767SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851707Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161454Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141066- 1241048
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18924