Seinäjoen nopein kuljettaja

Kohta se taas alkaa, päättömät kuskit kevätkiimassaan ohittelemassa oli sää mikä tahansa.
Suomalais-ugrilais-venäläinen ajota on varsin yleinen täällä Suomen teksasissa (E-P).
Tehkää lapualaiset perässä, mitä isot edellä sitä pienet perässä:

http://is.gd/lapua (parhaat naurut :P )

http://is.gd/ilmajoki (kooste)

Liikenteenvalvonta on ulkoistettu vuonna 2014 Venäjän poliisilaitokselle, tulokset näkyy jo.
4263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Heko heko, suojelusenkelit on tosiaan metsästetty sukupuuttoon Suomen teksasissa.
Punaisia päin ajaminen ei ole enään rikos eikä rikkomus, toista se oli ennen kun keltaisia päin ajamisesta sakotettiin.

Amerikassahan saa punaisia päin ajaa kun kääntyy oikealle, jolloin on toki väistämisvelvollisuus !

Seinäjoella saa punaisia päin ajaa kun kääntyy oikealle ja VASEMMALLE, alle ei pidä vaan jäädä.

Hoplaa.

Äänestä
  • Tunnistin kuskiksi Raimon. Kaasua, anna palaa.

    Äänestä

  • mettäkaveri kirjoitti:

    Tunnistin kuskiksi Raimon. Kaasua, anna palaa.

    Kyllä Komia liikenteen bussit on nopeampia kuin nämä v-turistit.

    Äänestä

eiköhän tuo kaikki johdu siitä ettei ko.kulttuureissa ole ollut suomen kaltaista poliisiholhousyhteiskuntaa.
Täällä on pitänyt aina noudattaa tiukasti sääntöjä eikä poliisi ole ollut lahjottavissa jne jne kyllä sillä on osuus meidän fiksumpaan (liikenne-)kulttuuriin...ja nyt hei pilkunn...ijat ennen kun viisastelette,niin tämä ajatus isommassa kuvassa..sopiihan teitä ääliöitä tännekkin foorumille...eiköhän suurin osa tajunnut pointtini

Äänestä

Kommentoi aloitusta


慧戒师傅2014 kirjoitti:

Kohta se taas alkaa, päättömät kuskit kevätkiimassaan ohittelemassa oli sää mikä tahansa.
Suomalais-ugrilais-venäläinen ajota on varsin yleinen täällä Suomen teksasissa (E-P).
Tehkää lapualaiset perässä, mitä isot edellä sitä pienet perässä:

http://is.gd/lapua (parhaat naurut :P )

http://is.gd/ilmajoki (kooste)

Liikenteenvalvonta on ulkoistettu vuonna 2014 Venäjän poliisilaitokselle, tulokset näkyy jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu