Enkä tarkoita johtajien ja toimitsijoiden "työpaikkoja".
Alla on tähän asti kertynyt saldo:
Alla on tähän asti kertynyt saldo:
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No montako sen kuuluisi luoda yli päätään ?
Vietiä tilastokeskuselta, josko se valaisisi asiaa ja ongelman ydintä:
"Vuorineuvokset ovat vaipuneet koomaan. Siitähän viime kädessä on kysymys, etteivät suomalaiset yritykset pysty kehittämään kilpailukykyisiä tuotteita, jotka kävisivät maailmalla kaupaksi. Tarvitaan vähemmän isokenkäisten keskenään pitämiä seminaareja ja valitusta, enemmän luovuutta ja parempia johtajia."
Niin, tuolla oli tarkoitus valottaa sitä, että ay-liike ei pysty niitä luomaan , joten pitäisi ymmärtää enemmän yrityksiä, joissa ne työpaikat siis syntyvät.
Mitä iloa on loistavasta työsuhdeturvasta, korkeasta nimellispalkkatasosta tai ansiosidonnaisesta työttömyysturvasta, mikäli työpaikat katoavat????
Lautaviiriäinen on huomannut ay-liikkeen silmästä pienen tikun vaikka ei omasta silmästään huomaa ahneen kokkareen työntämää malka.