Suomen avattava rajat kaikille!

avarampi

Suomi on umpiperä. Tänne ei saa tulla kukaan ulkomaalainen. Suomi-sankari seisoo kirveen kanssa rajalla vartioimassa. Miksi?

Suomen rajat on avattava kailkille tänne haluaville, olipa kyseessä somali, venäläinen tai nigerialainen. Jopa ruotsalaisillekin on taattava milloin vain vapaa pääsy tänne, kunhan käyvät pikaisesti eivätkä vie Suomineitoa mennessään.

Meidän on heitettävä menneisyyden raskas umpimielinen viitta hartoilta ja otettava vieraat ja maahanmuuttajat iloiten vastaan. Jokainen tänne tuleva ihminen on nähtävä rikkautena. Sisäinen kokemusmaailmamme avartuu samalla.

3

171

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä! Meillä on täällä aivan pers...tä koko ajatus maahanmuuttajista ja tänne tulevista ihmisistä. Suomen pitäisi säätää omat lakinsa siten että tänne pääsisi kohtuullisen helposti mutta sitten olisi ellettävä lakien mukaan ja esim osoitettava 3kk kuluessa verotodistus tai muu luotettava selvitys toimeen tulosta tai että on hankkinut fyrkkää ja hoitanut elämisensä täällä. Nykyinen tapa hoitaa asioita on aivan käsittämätön. Ottakaa oppia esim Australiasta tai NZ missä on selkeät säännöt ja lait. Nyt kun tänne otetaan niin ei saa mennä töihin vaan sossuun ja koko turva verkkoon kiinni, no kuka nyt enää lähteekään töihin kun on "uraputki" sossussa? Höpsis politikot hohhoii järki käteen!!

    • tännehän mahtuu

      Asia on tietysti juurikin päinvastoin eli rajat ovat tätänykyä apposen avoinna, ei mikään konsti tulla ja alkaa elämään leveää elämää veronmaksajien kustannuksella.Aloitus on provooo.

    • sovitaanko

      ota paikka avaruuteen,etkä enää palaa. avaruudessa riittää sinulle taivastelua aika lailla tarpeeksi.
      maa ja suomi on ok, lisukkeita pyydetään tarvittaessa ja he tervetulleita. mamuilla ei ratkea kuin ongelmien lisäys.
      muuten mamuovet lukkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      13
      2396
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1128
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1122
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      79
      907
    5. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      87
      843
    6. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      818
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      24
      745
    8. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      711
    9. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      65
      691
    10. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      142
      681
    11. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      136
      673
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      47
      660
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      608
    14. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      604
    15. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      53
      604
    16. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      583
    17. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      42
      555
    18. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      40
      554
    19. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      548
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      528
    Aihe