Miten etsiä kumppania, joka haluaisi myös suhteen, mutta ei ole kovin seksuaalinen ja haluaisi elää selibaatissa tai ainakin melkein?
Miten ilmaista asia parhaiten, näitä kun ei todellakaan haluaisi ottaa esille alkajaisiksi, mutta vähän pakko, jos yrittää tälläisestä marginaalista kumppanin joskus löytää.
Miten ilmaista asia parhaiten, näitä kun ei todellakaan haluaisi ottaa esille alkajaisiksi, mutta vähän pakko, jos yrittää tälläisestä marginaalista kumppanin joskus löytää.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Asia on vaikea, sillä miehet ei ole tottuneet useinkaan tuollaiseen.
Pitkä tutustumisaika on luottamuksen syntymisen kannalta tärkeää. Joten olet aivan oikeilla jäljillä.
Heti alkajaisiksi siitä ei kannata puhua mutta sen voin ilmaista vaikka sillä että halaa toista mutta sitten ottaa välimatkaa,
Ekoilla treffeillä ei tarvitse halatakkaan, voi vain jutella. Kyllä siitä jo ymmärtää että olet kiinnostunut.
Kristillisiltä seuranhaku palstoilla tuollainen asia voisi olla helpompi, sillä he ymmärtävät ne uskovaiset miehet vakaumuksensa vuoksi paremmin.
"Asia on vaikea, sillä miehet ei ole tottuneet useinkaan tuollaiseen."
Missä kohtaa hän kirjoitti etsivänsä miestä? Itse näen ainoatsaan sanan "kumppani".
Aloittajan nikkiosiossahan tuo sukupuoli on mainittu: N, alle30 = Nainen , alle 30.
Tiedän että N = nainen.
Toistan:
Missä kohtaa hän kirjoitti etsivänsä miestä? Itse näen ainoatsaan sanan "kumppani".
Eivät miehet tuollaista ymmärrä. Jos halaa ja sitten ottaa välimatkaa, he (me) jäävät vain ihmettelemään että mitä tuo oikein tarkoittaa. Parempi puhua suoraan.
ei niin
Hae "henkilökohtaista " palstalla kumppania ja kerro olevasi a seksuali.
Eiköhän kaikille ole sitten joku kaveri.
* Miten nalle luulee, että kaverin haku kuuluisi helluntailaisuuteen, meneeköhän pikkuisen överiksi. ei tämä ole mikään paritus palsta, haloo luotsit !
Tämän palstan perusteella luulisi, että helluntailaisuuteen kuuluu lähinnä loputon riitely 1) Helluntaikirkosta ja 2) lapsikasteesta, aina muistaen solvata toista mieltä olevia. Minusta kumppanin haku on raamatullisempaa toimintaa kuin nuo.
Jumalan käskystä jokaisen kuuluu rakastella.
Laittakaa tähän hyviä deittisivuja (uskovien).
Ei se ainakaan mikä avioliitto sitten ole, jos seksi puuttuu.
Tällanen löyty:
kotisatamandeitti.fi