Tänään Etelä-Suomen sanomissa hyvä juttu, kannattaa lukea ken lehden käsiinsä saa. Liityy persujen vaikenemiseen asiassa kuin asiassa. Hyvin sanottu, että "perussuomalaisten tiedotus tökkii yhtä pahasti kuin norjalaishiihtäjien sukset".
PS ei kykene reagoimaan oikein mihinkään keskusteluun ja jos osallistuu niin puhuu asian vierestä.
Outoa.
PS ei kykene reagoimaan oikein mihinkään keskusteluun ja jos osallistuu niin puhuu asian vierestä.
Outoa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Persutiedoitus on Soinin tekstarien varassa
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/02/18/keskusta-osallistuu-kataisen-talousneuvotteluihin?ref=kotimaa-section-teaser-latestCurrent-teaserCategoryMain
Keskusta onkin ollut varsin aktiivinen ja ottanut kantaa asioihin. Kun taas persut lusmuilee jossain, eivät ota kantaa ja Soini ylimielisesti vastaa kyselyihin jollakin tekstarilla. Kummaa sakkia. Eikös nyt Lindströmin (vai mikä lienee uuden jehun nimi onkaan) aikana PS politiikkaan pitänyt tulla KETTERYYTTÄ??? Ja hehe.
Keskusta=Kokoomus eli mitä ihmeen outoa siinä on, kun politiikka on 100 % samaa nillä kaudella:EU tuohua ja rahan lappamista konkurssimaihin ja hyvä-veli toimintaa ja ydinvoimala lobbausta.
http://www.youtube.com/watch?v=U_wd3HHK658
Markka pitäisi ottaa takaisin, mutta näyttää, että ennen annetaan maan mennä konkurssiin, kuin siinä asiassa nöyrrytään.
Hah! Ei mene läpi! Persuilla ja kepuilla on liitto juuri tälläisiä mediapelejä varten. Kyllä media polki kepun maanrakoon aivan kuin muualla ei olisi suhmuroitu, mutta media ei muka huomaa mitään.
Kepu vaan teeskentelee kun nuolee hallitusta. Pettämisen laji on taitolaji ja voi yllättää vihollisen linjat.
Keskusta on pettäjä puolue, koska en ylinjohto ei oikeasti aja suomalaisen asiaa, kuin puheissa. Sitten kun päästään valtaa myydään Suomi EU:lle ja kivijalka firmat ulkomaalaisille.
Perussuomalaisen tulisi saada sama tieto Suomen taloudesta, mikä hallituspuolueilla on, muuten Soini ei ole samalla viivalla keskusteluissa.
Halltitus näyttää, että sitä on mopo karannut käsistä, kun apua etsitään jo oppositiostakin. Miksi pitää olla vallan kahvassa, jos ei ole siihen eväitä?
Hassua, kun samat tyypit ovat hallituksen neuvonantajana, jotka ovat johtaneet Suomen tähän kurimukseen!? Kehtaavatkin näyttää vielä tulla esille. Esim. ensin olivat lobbaamassa Suomen rahoittamaan muiden maiden itsetehtyjä velkakriisejä ja euroon liittymistä ja nyt kun olemme konkurssissa... sanovat nostakaa veroja kansalle ja laskekaa yritysverotusta. Eli rikkaat rikastuu ja keskiluokkaa ei kohta enää ole, vain köyhiä.
Arvatkaa tuleeko Saksa ja Ranska antamaan nyt Suomella miljardtuet ilman takaisin maksu vastuuta?
http://www.youtube.com/watch?v=FRmnI68NVck
http://www.youtube.com/watch?v=i6OdG1moP2Y