vaikka tietyt häiriköt sitä kiivaasti vaativat,syy lopettamiseen oli aivan toinen.
Luotsin tulo tänne oli hirveä isku eräille psyykkisesti häiriintyneille "ei-persuille",ja valitus ja itku oli kova heillä.Häiriköthän kerääntyvät Suomi24:n palstoille,koska näillä yleensä ei ole valvontaa eikä pakollista kirjautumista.
Luotsin tulo tänne oli hirveä isku eräille psyykkisesti häiriintyneille "ei-persuille",ja valitus ja itku oli kova heillä.Häiriköthän kerääntyvät Suomi24:n palstoille,koska näillä yleensä ei ole valvontaa eikä pakollista kirjautumista.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllähän tosiasia on, että luotsi sai siivottua palstaa huomattavasti, ja ainoastaan muutama häirikkö itki, ja itkee kun menu muutama viikko ohi elämästä kun ei saanut persupalstalle älyttömyyksiä ja törkyä syöttää, taisi tulla tunne elämän tyhjyydestä ja merkityksettömyydestä. Toivottavasti valvonta on "valmiina", sillä merkkejä antipersun sekoilusta on välillä näkyvissä. Toivottavasti pysyy kurissa, ettei tarvitse luotsia taas työllistää.
Fakta on että luotsi ei saanut lähtöjä,vaikka häiriköt haluavat näin itselleen uskotella.
Tällä hetkellä emme ollenkaan välitä häiriköista (jotka pääosin ovat
stalinistipohjaisia pelinsä pelanneita vieraantuneita arhinmäkiläisiä)
emmekä Luotsista
vaan nyt teemme vaalityötä.
Hyvät perussuomalaiset SISKOT JA VELJET
http://www.perussuomalaiset.fi/perussuomalaisten-eurovaaliehdokkaat/
Itse lyön itseni kanssa vetoa, että seuraavat meistä pääsevät EU-parlamenttiin
Jussi Halla-aho, humanistikielitohtori
Sampo Terho, humanistihistoriamaisteri
Erkki Havansi, lakitiedetohtori, professori
Mauno Vanhala, lääkäritohtori, professori
http://timosoini.fi/2014/02/osallistun-paaministerin-kutsumaan-neuvotteluun/
Perussuomalaisilla on omat näkemyksensä ja oma linjansa. Kun Suomea nostetaan suosta asialistalla pitää olla myös EU-tukipolitiikka, parlamentaarinen valmistelu Sote- ja kuntauudistuksessa ja budjetin rakenteiden uudistaminen mm. kehitysavun osalta.
Velkaantumisen taittaminen on tärkeätä. Se ei yksin riitä. Tarvitaan suomalaisen työn ja yrittämisen kilpailukyvyn kohentamista sekä talouskasvua.
Saattaa tulla uusi luotsi paikalle vielä.
Entä sitten?
Kuvio voi olennaisesti muuttua ja sitten...
ÄLÄ KAIPAA LUOTSIA KOE HALLA-AHO
Tule tapaamaan Klaukkalaan 23.2.
http://jussiniinisto.fi/wp-content/uploads/2014/02/Klaukkala.jpg
Entinen luotsimme tuskin palaa, mutta uusi -tai uudet, saa käsiinsä viestihistorian ja tapahtumat edeltäjänsä jälkeen. Netti ei unohda!
Saan taas rauhassa häiriköidä täällä.
Ehdottomasti! Nyt kannattaa antaa palaa!!
//////////////////////////// P E R U S S U O M A L A I S E T /////////////////////////////////
///////////// liike suomalaisten puolesta, oikeudenmukaisuuden puolesta //////////////
Seuraa keskustelua, vastauksia lisätään koko ajan:
http://uutiset.perussuomalaiset.fi/miten-estaisit-veronkierron-eussa-eurovaaliehdokkaat-vastaavat/
Perussuomalaisen lehden toimitus kysyi eurovaaliehdokkailta, miten he estäisivät EU:ssa tapahtuvaa veronkiertoa. Näin he vastasivat:
HYVÄ alku olisi panna kuriin EU:n oma musta lammas eli alueellinen kääpiö mutta hämärien finanssioperaatioiden jättiläinen Luxemburg. – Erkki Havansi
TÄMÄ on tärkeä tavoite, joka vaatii tietojenvaihtoa, valvontaa ja ennen kaikkea jäsenmaiden sitoutumista yhdessä päätettäviin toimenpiteisiin. Veroja voidaan välttää monella tavoin, riippuen mm. puhutaanko yksityishenkilöstä vai suuryrityksestä. EU-tasolla voidaan yrittää puuttua veroparatiiseihin ja yritysten ns. aggressiiviseen verosuunnitteluun, mutta yksityishenkilöiden veronkierto puolestaan on ensisijaisesti kansallinen kysymys. EU voi lähinnä järjestää tiedotuskampanjoita tai välittää parhaita käytäntöjä eri jäsenmaiden verottajien välillä. Kaikkein tärkeintä EU:ssa on vastustaa sellaista yhteisvastuuta, jossa toisen jäsenmaan veronmaksajat joutuvat kärsimään toisen maan kansalaisten veronkierrosta. – Sampo Terho