http://akl-web.fi/reservi
Suomen hallitus ja eduskunta ovat Suomen kansan vihollisia, jotka tuhoavat kaiken. Elämme Eurostoliitossa, jonka armeijat ovat NATO:n juoksupoikia. Ole MIES ja pistä paperit vetämään. Vain hyödylliset OBEY-idiootit ovat "Suomen" jo epävirallisesti NATOssa -armeijassa.
Suomi lakkasi olemasta vuonna 2011 jolloin perustuslakiin kirjattiin että "Suomi on EU:n jäsen". Ei ole isänmaata mitä puolustaa joten on typerää että "Suomen" armeijan sotilaitten hihassa on Suomen lippu. EU:n lippuhan siinä pitäisi olla, ja toisessa hihassa NATO:n lippu, jotta kaikki tajuaisivat missä täällä elellään. Tullimiehillä sentään on oikea lippu eli EU:n lippu hihassa kertomassa kenelle täällä muka pitäisi kumartaa. Minä en Per.ke.leelle eli EU:lle ja NATO:lle enkä "Suomen" armeijalle kumarra.
Sitäpaitsi olisi mielenkiintoista tietää moniko upseeri on vapaamuurari. Vapaamuurarit ovat uskollisia vain vapaamuurariveljilleen kansallisuudesta riippumatta ja muutenkin he palvovat Per.ke.lettä joten upseereilta tulevat käskyt välittyvät suoraan Per.ke.leeltä.
Reservin kieltäytyminen on miehen teko
10
395
Vastaukset
- ergaererg
Jep. Erottu reservistä v. 2011, eikä kaduta yhtään. Tällaista yliverotettua, monikulttuurilla mokutettua miesvastaista, eurooppaa nuolevaa paskalaatikkoa en tule koskaan puolustamaan. Jos mulla olisi rynkky kriisin aikana lahtaisin kaikki yksikköni upseerit ja sen jälkeen itseni.
- ei sivarille asetta
Josta käykin ilmi, että sinulla passia koskaan ollutkaan.
Ja sivaripohjalta tosiaankin ruvettu ammuskelemaan. Ihan Suomessakin. Sellaisia kaikuja sinullakin jutuissasi. Sitäkin silmittömyyttä armeija vähentää. Joka voi olla sivarille yllätys. - Pöljä?
"Jos mulla olisi rynkky kriisin aikana lahtaisin kaikki yksikköni upseerit ja sen jälkeen itseni."
Järjenjuoksustasi päätellen sinulla menisi järjestys sekaisin ja sössisit senkin:-D
- Res. kielt.
Kiitos Suomi 1917-1945, hauskaa oli.
- jotain lilaa?
"Reservin kieltäytyminen on miehen teko "
Puhut vissiin miehistä (hups!), etkä miehistä (hmrrrrr...!!!).
Kun on eroa noilla. - päksissä
Älä tapa sanoo raamattu.
- laki, laki & laki
Vihollisen murhasta voi tuomita oma valtiokin. Oma valtio voi myös pettää upseerin luovuttamalla sen viholliselle. Suomi on myöskin luovutti juutalaisia keskitysleireille kuolemaan.
Tullut luettua jonkin verran historiaa.
Kuka pettää ja kenet? Jos suomalainen vahingoittaa toista suomalaista on se pettämistä. Ei sillä ole mitään merkitystä mistä puolueesta se on tai jos sanonut jotain harkitsematonta. Teot on se todellinen oikeusmurha.
- nauran teille
"älä tapa" kirjoitin myös reservin kieltäytymislomakkeeseen
barbaarit tappavat toisiaan koska eivät muuta osaa- Pöljä?
Kerro vaan missä asut niin aloitamme sinusta:-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 924047
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.613349Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603042Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,662995SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772486Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52306Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1822007Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a282004Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s641969- 941378