Hakusessa olis laadukas olutkärry joka ei hajoo heti.
Mistä HYVÄ olutkärry?
4
4802
Vastaukset
- Tässäpä
Tällä kulkee useampikin keissi vaivatta ja tungoksessakin löytyy kummasti tilaa:
http://www.motonet.fi/fi/tuote/802905/Nokkakarry-jatkotasolla- saunakalja1
Tallinkin preorder pakkaa kuulemma nykyään juotavat kaljakärryihin, onko kokemuksia ko. kärryistä, kestävätkö ne kotiin saakka? Hieman epälyttää jos pakkaaminen kärryt maksaa 5 e miten hyvät kärryt saan?
On meinaan aika paskamaista jos kaljat leviää pitkin katuja kotiin mennessä! - Siinäpä juuri
saunakalja1 kirjoitti:
Tallinkin preorder pakkaa kuulemma nykyään juotavat kaljakärryihin, onko kokemuksia ko. kärryistä, kestävätkö ne kotiin saakka? Hieman epälyttää jos pakkaaminen kärryt maksaa 5 e miten hyvät kärryt saan?
On meinaan aika paskamaista jos kaljat leviää pitkin katuja kotiin mennessä!Suomalainen on juuri tuollainen: odottaa ”ilmaisten” kaljakärryjen kestävän kahdeksan keissiä ja itkee sitten pitkin katuja levinneiden juomiensa äärellä.
Kuvittelepa että joutuisit tehtailijana valmistamaan kärryjä eurolla, parilla ja sinulta vaadittaisiin takuu, että kärrysi kestävät hajoamatta 300 prosentin ylikuormaa, vedettiinpä niitä missä tahansa ja miten tahansa!
Minä käytin lokakuun loppuun saakka Viikkarin preorderia: menomatkalla tilaamani ja maksamani juomat odottivat Nokalla rullakossa laiturilla. Siitä ne oli helppo nostella noutajan autoon.
Kun Tulli pani tälle palvelulle stopin, olen ottanut auton laivalle parkkiin parilla kympillä. Tallinnasta maista laivalle palatessa preorder-tilaus odottaa oman auton takaluukun vieressä kyytiin nostamistaan. Helppoa!
Laivan tarjousten ja maissa Tallinnassa tehtävien ostosten hintaerosta ei tarvitse pulista paljoakaan.
- ahtiwaari
Ostin itse ruotsinlaivalta 6 vuotta sitten, silja, varsin jämäkän oloisen kaljakärryn. On vieläkin ehjä. Isot pyörät. Sitten niillä kumilenksuilla ei kannata yrittää laatikkoja sitoa, ne eivät pidä mitään koska ovat venyviä. Kannattaa ostaa (laivalta saa nekin) soljellisia kiinnitysremmejä, jossa metallinen pitävä kiristyssolki. Niitä laittaa pari kolme, ja kiristää kunnolla, niin ei varmasti liiku laatikot yhtään mihinkään. Tietysti jos kotoa löytyy vaikka kiristysliinoja, niin aina parempi, mutta en ole niin järeää kiinnitystä tarvinnut, koska kiristyssoljet ovat tähän asti pitäneet.
Monesti näkee kun joku yrittää pienipyöräisillä kärryillä 8ltk pinoa lähteä kuskaamaan, yhdellä kumilenksulla, ja karmeassa krapulassa. Sen tietää miten siinä käy, ennen kuin pääsee laivasta pihalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1034250
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.793493Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,763108SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822566Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2112192Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302101- 41890
- 95878
- 52796