Tyhmä tuo Sergei kun alkaa taas rikoksia puuhaamaan.

Joutuu taas vankilaan ja Peppi jättää ja Taiga jää ilman isää.
4169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

onhan tuo jo aika epänormaalia että isä ja äiti asuu saman katon alla.

Äänestä

Naurettavaa joka välissä jankuttaa Taikan tutkimusten kalliudesta.
Suomessa on Kela, ja jos oma rahatilanne on Pa, sossu auttaa tarpeen mukaan, laskelmien perusteella.

Kukaan ei jää tutkimatta rahan puutteessa, eikä siksi tarvi alkaa rikolliseksi.

Ja eikö äiti ole nyt firmansa "johtaja"?
Anna mun kaikki kestää. :))))

Äänestä
  • Ne onkin menossa yksityiselle huuhaa lääkärille kun kunnallisessa on todettu että vielä ei voi tutkia.

    Äänestä

  • bmdoknba kirjoitti:

    Ne onkin menossa yksityiselle huuhaa lääkärille kun kunnallisessa on todettu että vielä ei voi tutkia.

    Enpä usko, että tosielämässä on noin.

    Mutta, Satu meni saunaan..........

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gbvccc kirjoitti:

Joutuu taas vankilaan ja Peppi jättää ja Taiga jää ilman isää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu