LATEEE..poros on karannu

6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suomalainen on vaatimaton. Ameriikassa olisi vaadittu miljoona korvaukset.

Äänestä

En ole enää porojen parissa niin aktiivisesti, feikkailen päätoimisesti turun toivoa ja siinä menee orkkujen vuoksi runsaasti ankankusta!

Ankankusen huonon saatavuuden vuoksi ryhdyn kokeilemaan kalkkunankusta!

Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Lapin porotkaan eivät oikein tykkää etelänvetelistä, ja tuskinpas ne ainakaan korvauksia makselevat!
Kannattaa on pölöjänpojan kotivakuutus jos lähtee porojen rykimäaikaan Lappiin !


Late Lapista. SSSS Ry! Ei perskärpäs feikki!

Äänestä

Etelän viherpunikkiympäristövirkamies lähtee luontoon ja huomaakin että maailma on raadollisempi kuin Punaisesta langasta on lukenut. Sitten haluaan rangaista täysin sivullista ympäristöministeriön malliin.

Äänestä

Kiittäisi onneaan että kyseessä oli vain vaaraton poro eikä karhu tai susilauma.

Äänestä

15.1.2014 10:10

Siis tuntia pitempään en muistanut että olen homo!

Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poliizit kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288656431235.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu