Demareiden suurin ongelma näyttää

olevan persut,demuleiristä tulee jatkuvasti kommenttia persuista tai Soinista.Eli näin yritetään epätoivoisesti kääntää huomio omista ongelmista muualle.

Demareilla menee hel.vetin huonosti,hävittyjä vaaleja peräjälkeen ja suosio alamaissa.Nyt sitten myös likaista peliä puheenjohtajakisassa,ei todella hyvältä näytä ja EU-vaalit tulossa.

Demareita ottaa päähän myös se,että aika lailla on kannattajia siirtynyt persujen leiriin,mikä kertoo sen että porukat ei usko demarien kykyihin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin näyttää olevan,eiköhän olisi parempi kun keskittyisivät vaan siihen omaan töppäilyynsä.

Äänestä

Ongelmana on se, että jostain syystä Halonen oli 12 vuotta lepäilemässä presidentinä eikä tehnyt mitään (myönteistä), vähän tappeli Bushin kanssa ja nälvi amerikkalaisia YK:ssa mutta siihen sekin jäi.

Sitä ei kaivata takaisin eikä demareita enää.

HALOSEN TASA-ARVOPOLITIIKKAA EIVÄT SUOMALAISET KAIPAA
EIVÄTKÄ TARVITSE, se aika on nyt ohi

Suomen kuvalehti 49/2013 sivu 67

Sulle mulle -kulttuuri elää ja voi hyvin

?? Kevan eronnut toimitusjohtaja Merja Ailus oli ammattiyhdistyspomo, jonka koulutus ja kokemus suuren eläkevakuutusyhtiön johtamiseen oli vähäistä, mutta hänellä oli ja on keskustan jäsenkirja. Tarjolla oli monta häntä pätevämpää ehdokasta. Valinta oli puhtaasti poliittinen.?

Siunaus poliittisiin nimityksiin tuli korkeimmalta mahdolliselta taholta, kun presidentti Tarja Halonen nimitti sisäasiainministeriön kansliapäälliköksi Ritva Viljasen (sd). Hallituksen yksimielinen ehdokas oli prikaatinkenraali Ilkka Laitinen, jonka ansiot ja pätevyys olivat ylivertaiset Viljasen ansioihin verrattuna. Halonen käveli hallituksen yli, hänelle riitti se, että valittava henkilö on demari, nainen ja ”hyvä ihminen”, pätevyys oli toissijainen asia.?

Poliittiset nimitykset eivät koske vain keskustalaisia ja demareita, niitä on tapahtunut kaikissa puolueissa, jopa kristilliset ovat menestyneet tällä alueella. Vaalien lähestyessä keskustan Juha Sipilä julistaa, että poliittiset nimitykset ovat mennyttä aikaa. Tuskin ovat.?? ?Antti Nousiainen Espoo

Äänestä

Politiikan museoon matkalla olevat demut täällä sekoileekin pilvin pimein!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


korkokenkä ei tehoa kirjoitti:

olevan persut,demuleiristä tulee jatkuvasti kommenttia persuista tai Soinista.Eli näin yritetään epätoivoisesti kääntää huomio omista ongelmista muualle.

Demareilla menee hel.vetin huonosti,hävittyjä vaaleja peräjälkeen ja suosio alamaissa.Nyt sitten myös likaista peliä puheenjohtajakisassa,ei todella hyvältä näytä ja EU-vaalit tulossa.

Demareita ottaa päähän myös se,että aika lailla on kannattajia siirtynyt persujen leiriin,mikä kertoo sen että porukat ei usko demarien kykyihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu