Kyselytunti 20.2.2014

Teukka tullut taas ihmisten ilmoille. Näyttää mies olevan salin kaikkein päivettynein. Onko Teukka ollut Maltalla kielikurssilla? Suomessa tuollaista päivetystä ei ole saatu.
769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä oli onnetonta kun kuunteli hallituspuolueiden sekavaa höpötystä, joka ei varsinaisesti kysynyt mitään, vaan selitteli sekavasti hallituksen toimia johonkin jossain joskus - mia-Petralla ja Kanervalla meni pääasiassa höpötykseksi ja silmienräpyttelyksi koko juttu - tottahan hölmöläis-Kanerva sisällytti palsjon mekityksettömiä vierasperäisiä sanoja puheeseensa, joiden merkitystä ei pölö-Kanerva edes taatusti tiedä. Eikö tuota hölmöiläislaumaa voisi laittaa tekemään jotain tuottavaa tuollaisen höpöttelyn sijasta. Vaikka muutamaksi tunniksi tyhjiä tölkkejä keräämään kaupungilta, siihen lähes kaikilla edustajilla riittäisi kyvyt.

Äänestä
  • Kanerva yrittää peitellä vierasperäisillä sanoilla YYA-menneisyyttään
    jolloin hän nuoli syvältä venäläisten saappaat

    http://www.tiede.fi/keskustelu/27695/ketju/ilkka_kanerva_kommunistien_katyri

    Dosentti Hannu Rautkallio kertoo kirjassaan Moskovan päiväkirja 1989 - 1993, että Suomen nykyinen ulkoministeri Ilkka Kanerva (kok.) analysoi vuonna 1979 Suomen kommunistiselle puolueelle juuri valitun kokoomuksen eduskuntaryhmän jäseniä. SKP:n pääsihteeri Sulo Vainionpää laati muistion aiheesta. Todennäköisesti raportti meni myös Neuvostoliiton kommunistiselle puolueelle. Rautkallion mukaan osallistuessaan muistion laatimiseen Kanerva toimi aivan kirjaimellisesti NKP:n asialla.
    Sopii muistaa, että nykyisen kokoomuksen nykyinen venäläinen veljespuolue on maan valtapuolue Yhtenäinen Venäjä. Mitähän tietoja Venäjälle nyt menee ja mistä???

    Äänestä

Käykö sulla, sairaan punan myötä, Teukan päivettyneisyys kateeksi?

Äänestä
  • se mikään päivettyneisyys ole vaan lomaputken tekemä pöhö reppanalla

    Äänestä

Kohta aurinko vie turpealta kuonoltasi alkoholin punan!

Äänestä

Eikö se avaajalla ole jo kiljukellerrys?

Äänestä
  • Ei, se kellerrys mitä muistelet, on Teukan salkussa olevissa kalsareissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terve Puna kirjoitti:

Teukka tullut taas ihmisten ilmoille. Näyttää mies olevan salin kaikkein päivettynein. Onko Teukka ollut Maltalla kielikurssilla? Suomessa tuollaista päivetystä ei ole saatu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu