Torttu tättättärää

1356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Haloska kun kiroa päräyttäis niin kyllä järjestys äkkiä tulis ukrainaan!

Äänestä

Loistoidea, sinne vaan Maidan aukiolle kansan sekaan paasaamaan. Tässä kartta, jotta Tarja Halonen varmasti löytää perille.

https://www.google.fi/maps/place/Maidan Nezalezhnosti/@50.4501,30.523399,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0xcb8ab981175b5fad

Äänestä

Ahtisaari ei ehdi, Niinistö ehtisi, mutta eihän sinne voi kääpiökokoista, kielitaidotonta, housuihinsa pskovaa rassukkaa lähettää.

Äänestä

En lue.

Äänestä
  • Kauhea ämmä..

    Äänestä



  • Erikoinen juttu kirjoitti:

    V'ttu haisee hyvälle, niin sillikin..

    Kun punasyöpä, verorahojen tuhlaaja haloska liittyi temareihin,
    kansa pelästyi ja alkoi kannattaa perussuomalaisia,
    vaikka härskihaloska leimasi tämän yhden puolueen äänestäjät rasisteikesi..
    Siksi sdp.n kannatus nyt putoaa kuin kivi, pohjaa ei näy, ja
    Perussuomailaiset nousee!

    Äänestä

  • kaikki kostaantuu kirjoitti:

    Kun punasyöpä, verorahojen tuhlaaja haloska liittyi temareihin,
    kansa pelästyi ja alkoi kannattaa perussuomalaisia,
    vaikka härskihaloska leimasi tämän yhden puolueen äänestäjät rasisteikesi..
    Siksi sdp.n kannatus nyt putoaa kuin kivi, pohjaa ei näy, ja
    Perussuomailaiset nousee!

    Halonenhan on kova kiroilemaan?
    http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288685149360.html?ref=rss
    .

    Äänestä

Hei

Äänestä
  • Asiahan oli jo aikoinaan täysin selvä juttu. Jäätteenmäen julkisella ristiinnaulitsemisella pelastettiin Lipponen, joka oli jopa tv-kameroitten edessä mennyt lupaamaan Suomen täyden tuen USAn johtamalle sotakoalitiolle. Vasta kun sammakko oli lupsahtanut Lipposen suusta demarit tajusivat mitä äijä oli sanonut. Halonen kierona punapoliitikkona tajusi, että skandaalin estämiseksi täytyy kehitellä maanläheisempi, henkilökohtaisempi ja tolloon suomenkansaan menevämpi skandaali, joten akka käski avustajaansa faksaamaan salaisia neuvottelupöytäkirjoja Jäätteenmäelle, joka pölvästinä kepulaisena astui miinaan suoraa päätä ja mainitsi tvssä, että hänen hallussaan on tietoja, jotka todistavat Lipposen liittäneen Suomen sotakoalitioon. Asian ydin (so. Suomi sotakoalitiossa) unohdettiin kuitenkin sujuvasti, kun demarit nostivat äläkän siitä, miten ka miksi Jäätteenmäellä on hallussaan em. asiakirjoja ja demarien hurjalla ajojahdilla saatiin sitten vähäsen simppeli Jäätteenmäki hermostumaan, sekoilemaan ja lopuksi eroamaan. Ja niin Lipposen idioottimainen toiminta oli lakaistu maton alle.
    Voi, voi, on siinä tainnut halosämmän parketilla kopista pukinsorkka riemuisana kun noita-akka on tanssinut tuijottavakatseisen ukkonsa kanssa pirunpolkan poikineen onnistuneen kierolun ja demarijuonittelun päätteeksi.
    Koko baletti oli etovan vastenmielinen osoitus ikiaikaisesta demarisikailusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Likka vitsin murjas kirjoitti:

Sovittelemaan ukraanaan, !! Terve menoo vaan.

http://www.demari.fi/politiikka/uutiset/18984-nasima-razmyar-tarja-halonen-sovittelemaan-ukrainan-kriisia

Kiihiihiiihiiihk
.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu