Hei, jäi epäselväksi jaksossa.
Mitä ihmettä siellä Tuomaksen kylpyhuoneessa oli oikein saatu aikaan? :D
Mitä ihmettä siellä Tuomaksen kylpyhuoneessa oli oikein saatu aikaan? :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Mitä ihmettä siellä Tuomaksen kylpyhuoneessa oli oikein saatu aikaan? :D "
Pesivät kissapaskat lauteiden alta.
http://goo.gl/XbNOvj
Tuomas vissiin vähän nolostu,ku likat sai vähän selville,ettei oo isäntä ihan joka paikkaa siivonnu.
miten voi olla kissanpaskaa saunassa?? mikä törkimöykky taloa asuu?
Kissa ei pakosti tykkää jos vieraita kämppä täynnä, onhan siellä myös kuvausryhmäkin.
Kissat mieluusti oleilee saunassa, mutta jos antaa paskoa ja kusta sinne niin sanoisin että aika törkeää omistajalta.
Minä estin katin pääsyn saunaan kokonaan, sinne ei kuulu kissankarvat eikä varsinkaan mitkään jätökset.
No on ainakin saunatuoksut valmiina!
Tuomas ei ole ymmärtänyt sitä, että kissalle kuuluu sisälle oma vessa, hiekkalaatikko mihin se voi käydä tarpeensa tekemässä. Johonkinhan se kissan on myös sisätiloissa saatava ne asiansa toimittaa. Hätätilassa sitten käyttänyt tuota saunanlauteiden alustaa, kun ei ole muuta keksinyt.
Maalla kissat käyskentelevät yleensä paljon ulkona ja sinne tekevät tarpeensa, mutta kyllä sisällä pitää olla lisäksi vaikka joku hiekkalaatikko. Ei kai se eläinkään jaksa jalat ristissä liian kauan odotella ulos pääsyä. Ei ihme, että saunan nurkka on otettu käymäläksi kissan toimesta.
Meidän kissoilla on purulaatikot, ja uloskin patistellaan niitä asioille, mutta kyllä ne vaan mieluusti saunan lauteitten alle pissii ja paskoo, jos onnistuvat sinne livahtamaan. Taitaa olla kissojen lempiasiointipaikka, on jotkut tututkin sanoneet samaa. Mitäpä tuo haittaa, ja on ainakin helpompi siivottava kuin joku tuvan nurkka.
Ja sauna-aromit luonnostaan, ei tarvitse tippoja purkista.
Perinteiset maalaiskissat kulkevat tuvan ja navetan väliä. Niin varmaan Tuomaksenkin kissa on tehnyt - tai ainakin hän luulee, että kissa tekee näin. Ei maalla hiekkalaatikoita kissoille ole, pihalla ne asioivat.
Kyllä minun kissoille on laatikot vaikka ulkona paljon käyvätkin mutta ovat yöt sisällä.
Pohdiskelijolle tiedoksi että kissa asuu nykyään onnellisesti navetalla ja tämä pissakakka juttu paljastui vasta kuvausten aikaan :)
Ihme ,ettei ole haiskahtanut saunoessa, ennen kuvauksia.