YMMÄRRYSTÄKÖ VAADITAAN LIIKAA SIVUSTON AIHEELLE?
TERVEJÄRKISTÄ TEKSTIÄ ODOTELLAAN.
TERVEJÄRKISTÄ TEKSTIÄ ODOTELLAAN.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No jopas jorma nyt raivostui kun hänen profetiansa tuotiin esille ja se meni odotetusti pieleen...
MInä en multinikkeile!!! ...ja hitonko väliä koko jääkiekolla? Kai nyt jokainen "paitsi täällä" sen tajus et se profetia annettiin puolittain kieli poskella. Mitä virkaa on jollain olympiavoitolla ja mitä se edistää taivasten valtakunnan edestä? Nento!!
Profetiat ovat jormalle hauska vitsi, hah hah haa! Varsinkin kun ne menevät pieleen. Silloin pitää heittää Raamattu roskiin kun jorman profetiat menevät pieleen. Ei saa lukea Raamatusta kiusallisia jakeita profeetoista joiden ennustukset eivät toteudu kun jarmo sanoo niin.
...on sitä mieltä ja sanoo "Hah hah hauskaa" ja kaikki nauroivat ääneen :D
Sitten "Hah hah hauskaa" voitopn riemuisena paistatteli omahyväisenä kun oli saanut sanottua oikein hauskasti, peräti oikein hahhah hauskasti... ja pyöritteli räkäpalloa sormiensa välissä ja pisti sen suuhunsa.
Kysymys kuuluu edelleenkin - missä raamatussa profetoidaan urheilusta?
Täällä on multinikki, mutta ei Jorma. Totta pitää puhua.
23rft, 245rtf, 24rtfgb, 234rfg, 2345rtfg, 2rfgh,23erfgv,234 rtfg,23rfhg , 2354rtfg.23rffg,234erdf,erttkl,234trg,23esfd,23rfgb,23erdf,234wertfg
234trggb,234rfd,23r4tfg,234erf
Galatalaiskirje:
2:2 Mutta minä menin sinne ilmestyksen johdosta ja esitin heille sen evankeliumin, jota julistan pakanain keskuudessa; esitin sen yksityisesti arvokkaimmille heistä, etten ehkä juoksisi tai olisi juossut turhaan.
Ei siellä muusta kerrota kuin voittajan seppeleestä, mikä laitetaan maallisen kilpajuoksun voittajan kaulaan verrattuna ikuisen seppeleen voittajalle.
Olympialaiset on Zeus- jumalan kunniaksi järjestetty. Sitä palvoen sinne on syydetty yli 50 miljardia.
Montakos miljardia nykymaailma olisi valmis sijoittamaan Jeesuksen kunniaksi järjestettyihin tsembaloihin?
Tässä on mittasuhteet miten paljon epäjumala merkitsee nykyihmiselle.
Ja kansan valitsema eduskunnan enemmistö on kääntänyt selkänsä Jumalan tahdosta, johon sopii lihaksi tulleen Sanan esikuva;
2Moos.1:8. Egyptiä hallitsemaan nousi uusi kuningas, joka ei tiennyt mitään Joosefista (=Jeesuksesta).
Kyllähän siellä kehoitetaan kilpailemaan toistensa kunnioittamissa. Ja sanotaan myö että ruumiillisesta harjoituksesta vain VÄHÄN hyötyä. Jotka on myös varoitusta, toiaan vastaan kilpailemisesta, taistelemisesta, ja sotimisesta. Jota se toisaan vastaan kilpailukin, jo on. Johon kansakuntalaisia ihan lapsesta asti kasvatetaan ja johon, jolle tielle koitetaan kaikella tavalla saada. Jota tämä mailman touhu ja politiikka kaikineen on. = Sitä tuhoksi ja tuomioksi pulesta elämää. Niitä SYYSTÄ (kaikki vääryys) kaikille hyväksi Jumalan Sanan, = Raamatun UT opetusten ja ohjeiden VASTAISUUDESTA pahaksi / kärsmyksiksi seuraamuksia tuottavaa, niihin tuomioksi / onnettomuuksiksi syihin ja aiheisiin sadon kartuttamista / kokoamista.
Itse olenkin sitä mieltä, että olympialaisia pitäisikin viettää ihan leikkimielessä kansojen kohtaamisen puitteissa. Eikö kukaan ihmettele, että miten paljon Putin raukka tuhlaa rahojaan tähän turhamaisuuteen! Ei voi enää sanoa, että "ei mitään järkeä". Tämähän on ihan mielettömyyksien mielettömyyttä kansan kärsiessä köyhyydessä.
Ei tällaisesta ole mitään ns. profetiaa. Jumalakin on varmaan ihmeissään, kun normikatastrofien kustannukset menevät ihan yli ymmärryksen kustannuksiin verrattuna.
Mitä muuta tämä ihmisten hulluus vielä saa päähänsä! Näin urheiluammattilaisena kommentoiden.
Kyllähän maailmanruhtinaan alttarille on tuhlattu tuhansia miljardeja.
Globaalia sikailua. Who cares DDD.
Tämä viestiketju on Suomi24:n älykkäin kautta aikojen.
Putin raukalla on satojen miljardien omaisuus, joten eipä taida onneton paljon köyhtyä tuommoisista kisoista. Ainakin jos uskomme juttuja sedän äveriäisyydestä.
Jospa Putinilla vasta kiireet alkaa kun kisat päättyy, eikä pankkitili ole huvennut yhtään.