Kauhistutti kuunnella A-studiossa Jaana Pelkosen mielipiteitä. Mihin Kokoomus menee? Yhteiskunnan perusteet murenevat.
Jaana Pelkosen mielipiteet
Entinen kokoomuslain
21189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tismalleen samat ajatukset. Yök Pelkonen yök. Vetää esiintymisellään ja tyhmyydellään kokoomuksen maineen suohon.
Ollaan persuista mitä mieltä tahansa, niin Soinin ajatuksia ja perusteluita kunnioitan. Viisas mies, jolla elämän peruspilarit ovat tukevat.
TULEN ÄÄNESTÄMÄÄN SEURAAVISSA EUROVAALEISSA JA EK VAALEISSA JYTKYÄ !!
Joku tolkku tässäkin maassa pitää olla
Samaa mieltä. Eikö kokoomukselaiset tunnustakaan "Koti, Isänmaa, Uskonto" teemaa. Soini oli hyvä, vaikka oli kutsuttu kaikki muut ko.lain tukijat keskusteluun ja
aivain selvästi myös juontajat olivat lain puolella. Suurin osa Suomen kansalaisista
on Soinin kannalla, vaikka gallupit sanoisivat muuta. Netissähän eivät äänestä monetkaan yli viisikymppiset, joten se on nuorten mielipide
Ei tunnusta ei! :/ Koti, uskonto ja isänmaa on vaihtunut "Asuntovelkavankeus, Raha ja EU":ksi! :/
On
On
Hej
Näyttää, että tulee isompi jytky.
ei
Tyhmät ovat äänestäneet pellet eduskuntaan. Kokoomuksestakin on tullut homovasurien itkuklubi.
No, mitä sitä voi odottaa Speden Spelien taustatytöltä?
Haluan nähkä Jaana Pelkosen vanhana piikana.
Minulle on ratkaisevaa LAPSEN oikeudet. Vuoden 2008 päätöksellä hyväksyttiin homoliitoissa asuvien osalta biologisen lapsen adoption lisäksi adoptio-lapsen (ns. juridisen lapsen) adoptio.
http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/ptk_53_2009_aan_liite1_p.shtml
En taida enää Kokoomusta äänestää.
näissä ns.sateenkaariperheissähän lapset
kasvavat - KIEROON!
Hyvä "entinen kokoomuslainen" olen samaa mieltä kanssasi. Eikö yhteiksunnan perusteet murennu jo siinä kun hankitaan Suomeen Somali kansalaisia, joiden kulkttuuri ja geenit, eroavat suomalaisista täysin, Annammeko me pois itsenäisyytemme arvokkaimmat perinteet, olla suomalainen. Tiedättekö, että suomalaiset vastustavat tätä ihmisrodun sekoittamista aivan eri geeneihin. Jos eivät selkaannu muodostuu kaksi aivan eri rotua, jotka tulevaisuudeesa taistelevat Suomen pyhistä arvoista.
Kokoomuksen päiväperhonen Jaana Pelkonen LOPETA!!
---- homo ja lepakko laki ei ole hyväksi Suomen lapsille!!
Kieltämättä on kohtalisen vaikea enää Kokoomusta oikein vakavasti otettevana porukkana pitää, joskin sen juuret juontavat jo parinkymmenen vuoden päähän, mutta eivät nämä Pelkoset asiaa paranna :)
Jaana Pelkonen pitää nyt erottaa Kokoomuksesta
Naisten alusvaatteet
Kaikki naisten alusvaatteet meiltä. Löydä etsimäsi nyt
Joko tämä idiootti Jaana Pelkonen on mennyt naimisiin, sehän niin uhkaili meitä suomalaisia että hän ei mene naimisiin jos ei hintitkin voi avioitua ?
Minä jännityksellä odotan mitä tämä J. Pelkonen meille suomalaisille tekee jos hän ei pääse naimisiin...palaako hän juontamaan euroviisuja vai mitä...hui kun jännittää.
Piäsen ministeriksi