runkkaan ja luen maisterisjätkää

sankkireijässäni jöpöttää puinen jytkytappi
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..muistanut voidella sankkireikäsi DeLoreal-sankkireikärasvalla? Se on puoleemme ehdottomasti suosittelema sankkireikärasva.

Äänestä

Homoparantola karkoittaa sisäiset homodemonit. Kansakunta ei joudu kadotukseen sukupuuttoon kuolemalla. Darwinin luonnonvalinta ei ole väärässä eikä ollut hihhuli.

Äänestä

Miksi et katso nettipornoa?

Äänestä

tulevaisuudesta,mikä ei näytä hyvältä heidän kannaltaan johtuen maahanmuutosta.Varsinkin siitä väärästä maahanmuutosta.

http://www.aftenposten.no/meninger/debatt/Dramatisk-befolkningsutvikling-for-Oslo-7002804.html

Jo vuonna 2040 Oslossa on mamuja 56%,seitsemällä kymmenestä on ei-länsimaalainen tausta,eli ovat lähinnä muslimeita.Sopii miettiä miltä Helsinki näyttäisi samassa tilanteessa,varmaan esim. turismi vähenisi radikaalisti ja varakkaat helsinkiläiset muuttaisivat pois kaupungista.Helsingistä tulisi vähitellen ghetto.

Äänestä
  • Olet tainnut lukea Maisterisjätkää?

    Äänestä

////////////////////////////////// P E R U S S U O M A L A I S E T ////////////////////////////////////
////////////// liike suomalaisten puolesta, oikeudenmukaisuuden puolesta //////////////

Seuraa keskustelua, vastauksia lisätään koko ajan:

http://uutiset.perussuomalaiset.fi/miten-estaisit-veronkierron-eussa-eurovaaliehdokkaat-vastaavat/

Perussuomalaisen lehden toimitus kysyi eurovaaliehdokkailta, miten he estäisivät EU:ssa tapahtuvaa veronkiertoa. Näin he vastasivat:

HYVÄ alku olisi panna kuriin EU:n oma musta lammas eli alueellinen kääpiö mutta hämärien finanssioperaatioiden jättiläinen Luxemburg. – Erkki Havansi

TÄMÄ on tärkeä tavoite, joka vaatii tietojenvaihtoa, valvontaa ja ennen kaikkea jäsenmaiden sitoutumista yhdessä päätettäviin toimenpiteisiin. Veroja voidaan välttää monella tavoin, riippuen mm. puhutaanko yksityishenkilöstä vai suuryrityksestä. EU-tasolla voidaan yrittää puuttua veroparatiiseihin ja yritysten ns. aggressiiviseen verosuunnitteluun, mutta yksityishenkilöiden veronkierto puolestaan on ensisijaisesti kansallinen kysymys. EU voi lähinnä järjestää tiedotuskampanjoita tai välittää parhaita käytäntöjä eri jäsenmaiden verottajien välillä. Kaikkein tärkeintä EU:ssa on vastustaa sellaista yhteisvastuuta, jossa toisen jäsenmaan veronmaksajat joutuvat kärsimään toisen maan kansalaisten veronkierrosta. – Sampo Terho

EU:SSA yritysverotus olisi saatava samalle tasolle kaikissa jäsenmaissa, jolloin verokikkailu – perustamalla tytäryhtiöitä toisiin (ja kolmansiin) maihin – ei kannata. Veroparatiiseihin on puututtava lailla EU:n sisällä ja maailmanlaajuisilla sopimuksilla. Rahanpesusta olisi säädettävä kovemmat rangaistukset ja aina rahojen menetys valtiolle. – Mauno Vanhala VASTAA

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sankkireikä persu kirjoitti:

sankkireijässäni jöpöttää puinen jytkytappi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu