Millaista on huumeiden viihdekäyttö?

hämmentynyt m 81

Tapasin ihanan naisen, mutta nainen käyttää huumeita, mutta vain parina viikonloppuna kuukaudessa. Hän ei suostu kertomaan minulle muuta kuin sen että käyttää niitä yhdessä pitkäaikaisten kavereidensa kanssa ja etten minä voi lähteä hänen mukaansa kun hän lähtee "viihteelle" kavereidensa kanssa. Mitä olen ymmärtänyt niin he lähinnä porukalla polttelevat kannabista, juovat alkoholia, ottavat rauhoittavia ja happoa sekaisin. "Viihteellä" olo tarkoittaa sitä että nainen menee jonnekin kämppään perjantaina töiden jälkeen ja lähtee sieltä vasta sunnuntaina päivällä kotiin. En saa häneen mitään yhteyttä vkl aikana, kuin ehkä jonkin tekstarin, puhelin on joko poissa päältä, tai hän ei vastaa.

Suhteemme on vielä melko alkuvaiheessa, vain kolmisen kuukautta takana, mutta itsellä on suuret toiveet naisen suhteen ja olemmekin lähentyneet todella paljon, mutta tämä huumeiden viihdekäyttö on ollut sellainen asia mistä nainen ei suostu puhumaan, kuulemma ei minulle kuulu mitä hän vanhojen kavereidensa kanssa tekee. Mikään teinityttönen ei ole kyseessä, vaan lähes 30 vuotias nainen joka vetää huumeita 1-2 kertaa kuussa kavereidensa kanssa.

Pitäisikö minun huolestua tuosta naisen käytöksestä ja huumeiden vetämisestä vai antaa asian olla, sillä onhan sitä jo kuulemani mukaan jatkunut lähes 15 vuotta samalla kaavalla ja naisella on elämä muuten hallussa eikä se pyöri huumeiden ympärillä.

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhteistä elämää?

      Naistuttavallasi on vakavat vaikeudet vielä kokematta. Eiköhän nekin tule, jos jatkaa eikä pysty olemaan ilman huumettaan ja bileseuraansa.
      Eikä se tietenkään kuulukaan sulle, missä hän viettää aikaansa, mutta.............

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      6837
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      40
      4223
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      18
      3508
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      184
      3420
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2447
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2415
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      25
      1972
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1965
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      36
      1900
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1402
    Aihe