Nihkee Jiri

Oletteko laittaneet merkille, että Jiri melkein joka jaksossa käyttää sanaa "nihkee". Eikai sen nyt aina tarvitse sitä jankuttaa, onhan niitä muitakin samaa tarkoittavia sanoja! Ja kun se on ainoastaan Jiri, joka tätä sanoo.
6150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Haluisin pyöritellä sen nihkeitä palleja suussani ja tuijottaa sen ihania ruskeita silmiä

Äänestä

Koska kaikki on suhtautunu viimeaikoina vähän nihkeesti jirin nihkeään nahkeaan nahkiaiseen

Äänestä

Just. Ja nyt se yks nihkee homppeli hellytti Katariinan mielen ja muutti meille - tai siis Katariinan luo.

- Jiri -

Äänestä

eliaksen vakiosana on "leppyy" varsinkin silloin kun se vielä pervoili larin kanssa. sebastiankin käyttää aika usein tuota sanaa. varmaan joku sukuvika/ aivovamma. onko muilla hahmoilla mitään vakkarisanoja?

Äänestä
  • Helenalla ainakin "Voi kuinka ikävää"

    Äänestä

ismo pää täristen "kuule hei!"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nihkee iho kirjoitti:

Oletteko laittaneet merkille, että Jiri melkein joka jaksossa käyttää sanaa "nihkee". Eikai sen nyt aina tarvitse sitä jankuttaa, onhan niitä muitakin samaa tarkoittavia sanoja! Ja kun se on ainoastaan Jiri, joka tätä sanoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu