Mitä porvarit ajattelisivat jos vetäisin taloyhtiön lipputankoon punaisen lipun ja laulasin kansainvälisen?
TAITAISI TUOLLAINEN TEMPAUS VÄHÄN HERÄTTÄÄ HUOMIOTA LAHTARIEN KESKUUDESSA!
TAITAISI TUOLLAINEN TEMPAUS VÄHÄN HERÄTTÄÄ HUOMIOTA LAHTARIEN KESKUUDESSA!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Varmasti, saisit huumorimiehen maineen kertarysäyksellä.
Sinut todennäköisesti vietäisi pehmusteselliin jonne ansaitusti kuulut.
Eikö vankiloissa jo ole tarpeeksi virolaisia verovaroja kuluttamassa.
noh taloyhtiö ainakin antaisi huomautuksen lipun luvatta salkoon vetämisestä, sekä kotirauhan häirinnästä. En usko, että porvarit erityisemmin kiinnittävät huomiota sen enempää kuin kukaan muukaan ja jokainen tapahtuman näkijöistä ajattelee varmaan täysin eri asioita.
kummallisia tapahtuisi. Voisivat ihmiset toki hymähdellä ja katsella toisiaan vähän päätään pudistellen - you know what I mean. Suomi on aika suvaitsevainen maa - erityisesti ns. kylähulluihin on aina suhtauduttu suurella ymmärtämyksellä.
Kainuun hinaaja luulee ettei läntinen demokratia sulata vähemmistöjä, vedä vaan hei me rakastetaan sua silti vaikka Putin ei.
Tuskinpa vaan... On minullakin Leninin messinkinen reliefi ruuvattuna kiinni maalla! Tosin vain puuceen reiän kannen alapintaan!