Enkelit satua

Mirka..,..,.,.,.,

Enkelit ovat vain satua ja hööpöötyystäää.

Uskonnot saastuttaa aivotoiminnot ja saa ihmiset uskomaan satuihin.

Olkaa rehellisiä uskovaiset, niin kuin minäkin olen.

11

252

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wertyuiw

      okei:) no tuo oli sinun mielipiteesi, mutta ei sitä silti täällä tarvitse kertoa

      kaikilla on oma mielipide :D

      • Vili Ampeeri

        Kyseessä ei ole yksin Mirkan mielipide. Ei vain ole olemassa yhtään sellaista tosiasiaa mikä antaisi aihetta edes epäillä jumalaa tai enkeleitä todeksi. Tämä tarkoittaa sitä etten minäkään usko teidän jumalaan ja enkeleihinne.


    • Nuntius

      Jos enkelillä tarkoitetaan sanansaattajaa, on meillä hyvin paljon sanansaattajia täällä Suomi24:ssa, Youtube on täynnä niitä ja monet enkelit käyvät myös soittelemassa ovikelloa välillä.

      Myös sinä olet nähtävästi päättänyt tulla sanansaattajaksi kommentoimalla tai aloittamalla omia viestiketjuja. Olen iloinen että olet vihdoin päättänyt valita tämän Raamatullisen tien ja alkaa julistamaan ilosanomaa Mirka! Enkelitkin riemuitsisivat siellä taivaassa jos näkisivät tämän. Tai siis kyllähän ne näkevät koska se taivas on tuolla Siperiassa. Eräs taivaantukikohdista on Huippuvuorilla, eräs Bolivian viidakossa ja eräs Sveitsin alpeilla. Mutta ei siitä sen enempää.

    • huijataan porukalla

      Tämä ei minusta ole edes mielipide asia, ei niitä taruolentoja ole oikeasti olemassa. En pystyis valehteeleen kenellekkään sellaista asiaa.Jos joku on hurmoksissaan enkelin nähnyt joskus tuhansia vuosia sitten, niin en kyllä jaksa uskoa pätkääkään. Nämä ns. enkeliksi luokitellut oliot ovat paremminki voinu olla muilta planeetoilta olleita ufo miehiä, näistä ufo miehistä on kohta raamatussa enemmän kirjoituksia kuin enkelistä. Kuvia, piirroksia ja patsaita esiintyy ympäri maailmaa luolissa ja kulttuureissa. Kannattaa tutustua tutkimuksiin, eikä sokesti lukea vain raamattua. Ja nämä enkelipallot!!! ne on mitä ihmeellisimpiä ihmisten kuvitelmia, kameralla voi ottaa kuvia sateella ja tutkia sitten enkelipalloja, ei ne sen kummempia ole, enkelihoidot taas käännetty muista hoitomuodoista joissa kerrotaan energia hoidosta, olen molempia muotoja saanut, ei mitään eroa. Saadaan vain hyväuskoiset liikkeele hoitoja ottaan, voi se kotona ukko tai akka tehdä samat. Kädet vain lämmität jollain ja alat liikutella päänpäällä ja kyllä tuntuu, myös negatiivista energiaa saat kun oikein kylmiä käsiä alat pyrittään päänpäällä, tai toinen käsi kuuma ja toinen lämmin ja kyselet samalla tunnetko erikoista, no tottakai siinä tuntuu.

    • juu juu . . ..

      Mitä ne oikein ovat?

      Niin, mielikuvituksen tuotetta.... mutta on hyviä energioita ja huonoja energioita.

      • myötähäpeää

        Toiset antaa erilaista energiahoitoa, eli eivät osaa...he kuvittelee sen auttavan toista, eikä hoidettava kehtaa sanoa vastaan. Nämä on kuviteltua humpuukia ja jokainen voi keksiä hoitomudolle nimen, milloin tulee jumalan energiahoito, epäilen että hiuksetkin nousee silloin pytyyn voimakkaassa magneettikentässä.


    • niippä

      On enkeleitä ja he ovat todellisia ihmisiä.
      He asuvat taivaissa.

      Trollit asuvat helveteissä.
      Jos ei nyt niin ainakin ikuisuudessa.
      Heitä ajaa helvetillinen halu pilkata Totuuksia.

      • mooseksen porteilla

        Ole sinä nyyppä hiljaa. Sinä et tiedä mistään mitään, jos sitäkään.


      • ihme enkelit

        Ihminen voi olla "enkeli" toiselle ihmiselle..muuten niitä ei ole. Enkeli nimitystä voi pitää vertauskouvallisena.


    • Omon lähettiläs

      Koetteko pyykkituvassa mankelikokemuksia?

    • totta 1

      Mirka
      Etkö tiedä että jokaisella ihmisellä on omanlaatuinen rehellisyys ja usko.
      Eikö sinun uskosi itsesi rehellisyyteen ole ainutkertaista tässä maailmassa. Kulttuuri erot jo tekevät toisista valehtelijoita tai pelkkä oman edun ajaminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe