Nykyistä parempi työllisyys on edellytys verokevennyksille ja perusturvan kestävälle rahoitukselle. Jokainen työikäinen ja työkykyinen kansalainen on saatava kantamaan edes osittain vastuu itsensä ja perheensä toimeentulosta. Automaatio, teknologian kehitys ja tuottavuuden kasvu syrjäyttävät koko ajan työmarkkinoilta työvoimaa. Suomeen onkin luotava edellytykset uusien työpaikkojen ja laajemman työn käsitteen syntymiselle.
Hallituksella pasmat sekaisin täysin..
Mielipijepankki..
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hyvät keskustan kannattajat ja keskustelijat.
joko olette tarkistaneet tänään aiheet joita käsitellään PERUSSUOMALAISTEN
SUOMI24 PALSTALLA
- ei pelkkää marinaa ja murinaa vaan syväluotaavaa asiaa
häiriköitäkin on tietty aina, mutta mitä niistä
viimeisiä keskusteluja
HESARIN TIETÄMÄTTÖMÄT MAINOSTAVAT LEHDESSÄ STALININ RODUNJALOSTAJAA
- jälleen yksi syy irtisanoa Hesarin tilaus: toimittajien tason romahdus
irtisanomisienkin takia
Lauantaina 22.2.2014 Helsingin sanomat julkaisee Lauantailiitteessään sivulla kolme kommentitta neuvostokommunismiin sitoutuneen rodunjalostajan amerikkalaisen Hermann Mullerin (nimessa on u ei siis y) tietoja.
Muller oli amerikkalainen Stalinin tukija ja punainen rodunjalostaja ja aktiivinen kommunisti, joka toisen maailmansodan jälkeisessä kommunismihuumassa sai Nobel-palkinnon 1946.
Stalin ei ottanut Mullerin kehittämää neuvostorotua ohjelmaansa, koska katsoi
että Lysenko oli jo ratkaissut probleeman: kun kasvatetaan uusi lysenkolainen neuvostoihminen tämä synnyttää automaattisesti uusia neuvostoihmisiä. Eli jos isällä on ajokortti, lapsi osaa automaattisesti ajaa Ladaa.
Tämä lysenkolaisuusoppi jatkui Venäjällä koko Hrushtshovin ajan ja poistettiin vasta brezhneviläisessä maassa. SKDL - SKP eli vasemmistoliitto mainosti Suomessa neuvostoliittolaista lääketiedettä joka siis perustui voodoohon.
Vieläkään Venäjällä ei ole lääkkeitä eikä tieteellistä hoitoa.
Venäjällä genetiikka-nimi tarkoittaa voodoo-parantamista ja käärmesalvan käyttöä.
Biologit on Venäjällä teloitettu
http://www.amazon.com/The-Murder-Nikolai-Vavilov-Persecution/dp/product-description/B005K6S5QK
Web of Trust
http://eblogution.wordpress.com/tag/hermann-j-muller/
Web of Trust
However, Muller’s name is strongly associated with ‘eugenics’, a word that is today a synonym of racism, or even Nazism. Because of that,