Velkojen anteeksiantaminen

Olen luottotietoni menettänyt, enkä kykene maksamaan lainojani ehkä koskaan. Olen kuullut velkasaneerauksesta, jossa velat annetaan anteeksi. Olisiko siitä apua? www.velkasaneeraus.info sivustolla oli asiasta lisätietoja. Teksti oli vaikeeta ymmärtää enkä oikein ymmärtänyt.
3230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Velkasaneeraus on yrityksille. Yritä sen sijaan päästä velkajärjestelyyn. Se olisi eräänlainen lottovoitto sinulle, jos sinut hyväksyttäisiin.

Äänestä

Oliko velan ottaminenkin vaikeeta ymmärtää etkä oikein ymmärtänyt, että se pitäisi maksaa takaisin?

Äänestä

Eikös tuollaisen kaupallisen sivun mainostaminen tällä palstalla ollut kiellettyä? Muistaakseni sama sivusto on mainostanut täällä aikaisemminkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Luottotiedot menny kirjoitti:

Olen luottotietoni menettänyt, enkä kykene maksamaan lainojani ehkä koskaan. Olen kuullut velkasaneerauksesta, jossa velat annetaan anteeksi. Olisiko siitä apua? www.velkasaneeraus.info sivustolla oli asiasta lisätietoja. Teksti oli vaikeeta ymmärtää enkä oikein ymmärtänyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu