Kauniaisten RKP:set kutsuvat

asukkaat koolle,koska kuntaan tulee peräti neljä pakolaista.

Se on hätätilanne Kauniaisissa.
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuleekohan protesteja

Äänestä

Se on todella hätätila Suomen hyvätuloisimmassa kunnassa.. Jos maahanmuuttajia tuulee Kauniaisiin niin äkkiäkös Ahvenanmaa meniee tulotilastoissa ohitse. Sehän olisi katastroofi koko manner-Suomelle.

Äänestä

Banjoako ne aikoo siellä kokouksessa soitella?

Äänestä

Iso on murhe Grangullissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huh huh kirjoitti:

asukkaat koolle,koska kuntaan tulee peräti neljä pakolaista.

Se on hätätilanne Kauniaisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu