Siksi varmaan voittavat linjoja. Matalapalkoille lasketut kustannukset.
Nobinalla köyhät kuskit
ilmankos ovat hoikkia
10279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pitäis vissiin poistaa ikälisät niin eiköhän tuommonen taktiikka menetä merkityksensä. Vaikka onhan tuo jo vitsi tästä nobinan työhönottajan rekrytointimatkasta sademetsiin.
katkerat kitisette. Meillä Nobinalla pyyhkii hyvin ja kuskeilla kans. Linjoja voitetaan ja hävitään se on tään alueen selkeä kiertokulku. Siltikin uusia busseja kiiltää varikonpihalla ja lisää on tulossa. Kovin vanhoilla koslilla ei nuo kuskitkaan tunnu ajelevan kun parkkialue on täynnään uudenkarheita autoja. Se että ne kuskit on hoikkia johtuu pelkästään siitä, että Nobinan varikoilla on hyvät kuntoilu ja saunatilat joissa itseään hoitaa ja pitää habituksensa kondiksessa.
Onko se niin että varikolla oltava hyvät kuntoilu ja saunatilat joissa hoitaa itseään ja pitää habituksensa kondiksessa , kun kotiin ei työpäivien pituuden vuoksi kertakaikkiaan ennätä ?
Orjamestareiden käsialaa. Oikein propagandan asiantuntijoita. Ja sitten vielä ylimielisiä.
töiden jälkeen kotiinkin ja kerkeää jopa harrastaa kaikkea mahdollista mitä kukin haluaa,
Paskamahoja puukengät jalassa, nämä Nobinan kuskit, ne mitään ehdi harrastaa kun kellon ympäri päivät ja osa porukasta nuolee pomoja parempien sarjojen toivossa.
puukengät jalassa, sillä meillä on asiallinen pukeutumiskoodi olemassa, jossa työasuun kuuluu mustat asianmukaiset kengät. Voihan olla että jossain marginaalifirmassa,voi "hollantilaisilla" ajella, mutta ei missään oikeassa firmassa.
Älkää minua ylistäkö
Ei tässä napeilla ole pelattu. Aina riittänyt tarjota kaljaa toisillekin ja Kädeliinillekin, jos vaan tulisi Helmigrilliin vaikka huomenna perjantaina. Nobina on hyvä talo ainakin Hebulikebuliin verrattuna. Ei kannata puhaltaa itseänsä pihalle.
Ei näkynyt sitä puhaltajaa eikä sen apujoukkojakaan jotka joskus taannoin niitä kuhmuja ja mustelmiakin lupailivat.
Eivät ole tosineitejä ei.