aina postii hukas pappilan mettäs ja aina tulee niin pirun myöhään
miksi postin kantaja ei tuonut tokmannin tarjouslehtee
41
3584
Vastaukset
- jjjjjjj3
Eipä näkynyt Palontielläkään...
- 1st of 4
Firmat ovat antaneet mainosten jakajille uuden ohjeistuksen:
"1.1.2014 alkaen mainokset tulee jakaa vain talouksiin joiden vuoden yhteenlaskettu verotettava tulo on yli 30 000 €. Tämän tiedotteen liitteenä on lista osoitteista, joihin mainokset tänä vuonna kannattaa jakaa"
Listassa oli 217 taloutta Hämeenkyrön postipiirin alueella. Jos oma osoitteesi on jakopiirin ulkopuolella, niin soitto jakopiirin vastaavalle mestarille, niin hän voi sitten oman harkintansa mukaan ottaa köyhempiäkin talouksia mukaan jakeluun, jos taloudet ovat lähellä normaalia jakoreitistöä. - Anonyymi
1st of 4 kirjoitti:
Firmat ovat antaneet mainosten jakajille uuden ohjeistuksen:
"1.1.2014 alkaen mainokset tulee jakaa vain talouksiin joiden vuoden yhteenlaskettu verotettava tulo on yli 30 000 €. Tämän tiedotteen liitteenä on lista osoitteista, joihin mainokset tänä vuonna kannattaa jakaa"
Listassa oli 217 taloutta Hämeenkyrön postipiirin alueella. Jos oma osoitteesi on jakopiirin ulkopuolella, niin soitto jakopiirin vastaavalle mestarille, niin hän voi sitten oman harkintansa mukaan ottaa köyhempiäkin talouksia mukaan jakeluun, jos taloudet ovat lähellä normaalia jakoreitistöä.Höpöhöpö!
- posti hävittää
Nykyään jo pari vuotta postiasiat on hoidettu erittäin huonosti pohjois-Pirkanmaalla.
Siksi ihmiset peruvat sanomalehtiä sun muuta, kun posti tulee joskus iltapäivällä13-16 välillä, eli kun jo olet palaamassa kauppareissuilta. Toinen tärkeä havainto on, että postit häviää tai katoaa johonkin. Tavaraa ei kannata tilata postin välityksellä, kaverille ei kannata lähetää mitään, koska perille meno on satunnaista.- huhua
Onko kirjottelus faktaa vai huhua.Maailmassa on muuttunut kaikenlaista vai ootko huomannut sitä kauppareissulla.
- mmmuuummmmmmuuu
Tokmannin mainoslehti tulee sunnuntaina nykysin ainakin kirkolle,sielä syrjäkulmilla voi olla toisin
- ny mummo vääräs
mummulle tiedox pappilanmettä on keskellä kirkonkylää eikä tuu pyhasin vaan maanantain postin jakelus sit joskus kun on jo ilta
- tiäks hei?
Eipä taida enää tulla postin mukana "keskustaan".
- tosiaan
tulee
- posti pate kaikki ti
kyllä 300 metriä s-marketista on keskustaa jos täällä yleensä on mitään keskustaa. ja posti kyllä menee tonne syrjäkylille jo aamulla minkä takia tänne tulee vasta iltapäivällä
- Älä rutise
Sinne on mentävä aikaisin jos on ajettavana 200km jakelu lenkki ja tiet on mitä on nykyään.
- kartalla
Eihän pappilanmettä ole keskustassa vaan paskaputsarille menevän tie varresa ja sitäpaitsi kylän laidalla
- joku tyhmä vai
no jos on niin saatanan tyhmä ettei karttaa osaa lukee niin ei tänne kannata kirjotella
- Postin jakeluun kyrp
Eihän toi postinjakelu toimi muutenkaan Hämeenkyrössä, osoitteen muutoksetkaan eivät täällä pelitä! Onkohan lajittelijat ja jakajat lukutaidottomia?
- tolkuntolkkua ei ole
Itellan palvelut ja ylipäätään näiden yksityistenkään jakohommat eivät toimi Pirkanmaalla. Todella törkeetä, monet sanomalehdet kaatuvat, kun ihmiset ei enää niitä tilaa, koska jakelu joskus iltapäivästä.
- huurukukko
tairatte olla kantopiirin ulkopuolella jossai mettäsä, kannattas muuttaa kirkolle
- taas pöljä
huurukukko jua vaan sitä kaljaa kun ei näytä pää toimivan
- eurolla enemän
Tokmannin lehti nykyään suoramainontana, jaetaan viikonloppuna. Jos postilaatikossa lukee että "ei mainoksia", silloin ei sitä jaeta ko.laatikkoon.
Ei siis enää posti jae.- --------
ei ole tullut
- voi pua
ei täällä kukaan suoramainoksia jaa et kyl jää tulematta kaikki
- ---------------
taitavat lopettaa koko kaupan ,kun mainoksia tuu.
- ei tomi
ei tuu enään tokmannin tarjouslehtee ja posti tulee illalla pimeen aikaan kummaa touhua on
- Tyytymätön
Toimittaisivat nyt ekana oikeankin postin perille ajallaan, niin alan sitten kyseleen mainosten perään!
- mulle ensin
Tyytymätön kirjoitti:
Toimittaisivat nyt ekana oikeankin postin perille ajallaan, niin alan sitten kyseleen mainosten perään!
Mikä aika on ajallaan?Ei sitä postia aakkosjärjestyksessä jaeta eikä syntymävuoden mukaan.Se on vähän niinku kaupan kassajono.Joku on eka,joku viimeinen ja muut siinä välissä.
- MÖRÖNPESÄ'
jOKATOINEN PÄIVVÄ TULLEE TOKMANNIN AVIISI .HELVERTTIIKÖ ASUTTE SIÄ MÖRÖNPESÄLLÄ. TULKEE
- pipi 1
kannatais käydä lääkärissä !
- pipi21
toivon ettei kaikenmailman kylähullut ja typerykset kirjotele kommentejaan tähän ketjuun. asia on nyt vaan niin että niittytielle ei tule tokmannin tarjouslehtee. ja pöpit pää kii
- liian vaikeeta
pipi21 kirjoitti:
toivon ettei kaikenmailman kylähullut ja typerykset kirjotele kommentejaan tähän ketjuun. asia on nyt vaan niin että niittytielle ei tule tokmannin tarjouslehtee. ja pöpit pää kii
Kysykää nyt sieltä jakelusta tai jakajalta miksi Tokmannimainosta ei tule.Tää on juuri tämän Hämeenkyrön keskustelupalstan taso.
- --------
lehti oli tänä aamuna laatikossa ,tulikohan aamulehden jakajan kanssa
- eilen aamulla....
Eilen aamulla oli laatikossa, muiden mainosten kanssa.
- ny tuli
nyt oltiin jaettu niittytielekin
- jjjjjj3
Kiitos näistä tiedoista että mainokset ovat taas jaossa. Palontie on vieläkin paitsiossa ;)
- Tokmannilla nähdään
Onpa hyvä kun selvis kuka sen Tokmannin jakaa.Nyt voi suunnata kiukkunsa taholle,joka sen todellisuudessa jakaa.Mikähän olisi seuraava aihe,mistä kaikkitietävät valittaisivat,vaikka eivät tiedä mitään.
- mikeis lidt tullut
no ainakin tähän ketjuun liittyen täällä on väkee joka ei osaa karttaa lukee. Mut se kiinostais kuka kunnas töppäs ettei lidii tullut hämeenkyröön!?
- jep jep
Tokmannia ei jaa enää Itella. Siksi lehti ei tule maanantaisin, kuten ennen, vaan sen _pitäisi_ tulla sunnuntaina ilmaisjakelun mukana.
Itella nosti mainostenjaon hintoja niin roimasti, että ei ihme, että tokmannikin menetettiin. Taitaa Itellan johto ajaa tahallaan postin määriä alas, jotta saadaan väkeä kilometritehtaalle ja siivottua firma myyntikuntoon. - kipaskaa....
Kipaskaa nyt postilooralle, siellä se mainos nyt on....mitähän silläkin tekee, vois olla tulematta...
- Anonyymi
Ei ole tullut kahteen viikkoon tokmannin mainoslehteä. Kohmankaari 23 33310 tampere
- Anonyymi
Ensi vuonna en tilaa yhtään ristikko tai grypto lehteä postin jako on perseestä lehdet tulee myöhässä tai ei ollenkaan. Kaupasta ostan ensivuonna aina kun ne sinne tulevat. Sinne ne tulee sinäpäivänä kun ilmestymispäivä. Nim. 5 lehteä tilannut
- Anonyymi
Älä tilaa mitään kun et maksakaan.
- Anonyymi
onko lehti tilattu, se on nykyjään maksullinen.
- Anonyymi
Asikkalassa ei posti jaa tokmannin tarjous lehteä. Maanantaina vaan keskiviikkona
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalle Palander kertoi fantasioivansa siitä, kuinka Kiira Korpi naisi häntä sträppärillä ahteriin
Sai potkut Yleltä. https://yle.fi/a/74-201400004887250- 2272558
- 262551
- 1571854
- 1141738
24h Kirppis
Olen muuttamassa paikkakunnalle ja mietin olisiko tälläiselle liikkeelle tarvetta alueella?31469Kansallismieliset järjestöt muistelivat Tammisunnuntaita eri puolilla maata
Ugissa muisteltu kunnolla. 🔥 https://www.kansalainen.fi/kansallismieliset-jarjestot-muistelivat-tammisunnuntaita-eri-p01357Nyt mielipiteitä kehiin?
Niin ,onko arvon kuhmolaiset teidän mielestänne kaupungin hommissa turhia työpaikkoja/työntekijöitä? Mielipiteitä tu621138IS: Paljastus - Tästä syystä Marika jätti Diilin kesken -Tilittää: "Jäi vähän karvas maku, koska..."
Diilissä lähti yllättäen yksi kisaaja. Voi harmi, leikki loppui liian varhain… Diilissä Jaajo Linnonmaa etsii vetäjää Ka41135- 741133