Tuulivoimaa verotetaan raskaammin

Uudet ydinvoimalat on saatava tuottamaan sijoittajilleen rahaa takaisin. Sen edellytyksenä on että kilpailua rajoitetaan keinotekopisesti.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tuulivoiman-peraan-hinkuminen-vahenee/657520/
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuulivoima on täsi floppi
Kansainväliset firmat metsästävät maita joissa tuetaan verorahoilla
tuulienergiaa

sitten he rakentavat ja saavat tukea myydessään muutaman vuoden
energiaa
sitten tuki loppuu

siten tuulivoima loppuu

metsään jää propelleja joita käydään katsomassa

niitä ei vartioida ja lopulta ne romahtavat

MUTTA FENNOVOIMA ON AJETTAVA ALAS
EHDOTON EI VENÄLÄISELLE YDINENERGIALLE

VENÄJÄ SAI YDINHALKEAMISEN VAKOILIJOIDEN KAUTTA
USA:STA

(venäläiset osaavat enemmän fuusiovoimaa mutta sellaista voimalaa
ei tule sataan vuoteen)

Venäjällä ei osata rakentaa ydinvoimalaloita eikä maassa ole
säätöteknikkaa eikä elektroniikkaa eikä ohjelmointitaitoa
jota on länsimaissa


PUTIN YRITTÄÄ VALLATA ROSATOMILLA ETELÄ-AFRIKAN
http://www.caseyresearch.com/articles/how-putin-conquered-south-africa

ÄLÄ ANNA PUTININ VALLATA SUOMEN YHTEISKUNTAA , VENÄLÄISTEN OMISTAMILLA ensin SUOMEN ENERGIALAITOKSET JA ensin
SAIMAAN RANTATONTIT

LOPULTA KOKO SUOMEN

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ydinvoimalle tilaa kirjoitti:

Uudet ydinvoimalat on saatava tuottamaan sijoittajilleen rahaa takaisin. Sen edellytyksenä on että kilpailua rajoitetaan keinotekopisesti.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tuulivoiman-peraan-hinkuminen-vahenee/657520/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu