Pistää todella ihmetyttämään, että miksi tänne palstalle on pesiytynyt niin paljon epäisämaallisia ja suorastaan aitoa suomalaisuutta halveksuvia kirjoittajia. Eikö voisi perustaa sitten vaikka oman alueen "epäisänmaallisuus" tai menkää vaikka tuonne kommunisti-palstalla kirjoittamaan. Kiitos.
Anti-isänmaallisuus rehottaa
Suominen
3593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ketkä kuuluvat näihin epäisänmaallisiin? Nekö, jotka eivät kumarra Siitointa ja natsiaatetta?
" Ketkä kuuluvat näihin epäisänmaallisiin? Nekö, jotka eivät kumarra Siitointa ja natsiaatetta?"
Ei kai isänmaallisuutta voi yksiselitteisesti määritellä ja rajata. Pekka Siitoimen kannattajat ovat taatusti isänmaallisimmasta päästä suomalaisia, mutta Suomessa on varmasti muitakin isänmaallisia. Isänmaallisen toiminnan vastustajia ei kuitenkaan voi enää sanoa isänmaallisiksi. Kaikkein epäisämaallisimpia ovat nämä "Freestylerit", "Suvaitsevaiset" jne.
Riippuu tietysti miten määrittelet isänmaallisuuden. Itse olen isänmaallinen ja pidän Suomea hyvänä paikkana asua ja elää, vaikka äänestän vasemmistopuolueita tai vihreitä, kannatan maahanmuuton lisäämistä, en vihaa venäläisiä enkä tummempipintaisia kanssaeläjiäni, hyväksyn siviilipalveluksen ja jopa nostan hattua ihmisille, jotka valitsevat totaalikieltäytyjinä vankilan.
Sitä paitsi tämä on keskustelupalsta isänmaallisuudesta. Tarkoituksena ei varmaankaan ole, että täällä keskustelevat ja kehuvat toisiaan vain samanmieliset siitoslaiset.