Kertokaa heti!
Onko 172cm lyhyinen liian lyhyt presidentiksi?
Sauli Niinistö
1267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
S. Väinämö Niinistö on 177-178 cm. pitkä. Eero Heinäluoma n. 20 desimetriä.
Väinämö on 177cm pitkä sulka päässä. Muuten tuo 172cm on aika lähellä totuutta.
T.Kyrpälä oli valokuvissa n. 15cm pidempi kuin Niinistön tappi. Ei kai Kyrpälällä nyt sentään niin korkeita korkoja ollut, kun Salellakin oli korko vähintään se 6cm.
On. Säälittävä tappi.
https://www.google.fi/?gfe_rd=ctrl&ei=z04OU435HuuO8Qfs3YCQCA&gws_rd=cr#q=tarja halonen pituus&stick=H4sIAAAAAAAAAGOovnz8BQMDgxMHsxCnfq6-gYlBVXKGEgeIaZ5dkaPFF5BaVJyfF5yZklqeWFm8iFEiO9lKvyA1vyAnFUiB5KwyUjPTM0pc9EUTfs32ebu76sqeXce_GDxq5eABAFJjb9NfAAAA
https://www.google.fi/?gfe_rd=ctrl&ei=z04OU435HuuO8Qfs3YCQCA&gws_rd=cr#q=sauli niinistö pituus&stick=H4sIAAAAAAAAAGOovnz8BQMDgzMHsxCnfq6-gYlBVXKGEoKpxReQWlScnxecmZJanlhZvIhRIjvZSr8gNb8gJxVIgeSsMlIz0zNK5gde8d1onJn3SY593rTon2fjIvILAQcQuD1gAAAA
....Oliko Paavo Väyrynen siis väärässä? Miksi hän sanoi tv:ssä olevansa Niinistöä pidempi, vaikka totuus on päinvastainen? Vai olisiko hän sittenkin oikeassa myös tässä?
Puhelimesta kuuluu tuttu ääni: "Väyrynen."
Selitän omituisen asiani. Kerron amerikkalaisista tilastoista ja tutkimuksista. Ja kerron myös, että Sauli Niinistö ilmoittaa olevansa 177 senttiä pitkä.
"Niinkö?" Väyrynen sanoo ja kuulostaa yllättyneeltä. "Pitääköhän se paikkansa?"
"Minulla on kyllä aina ollut sellainen vaikutelma, että hän olisi minua lyhyempi."
Asia pitää selvittää. Seuraavassa väittelyssä nämä kaksi ehdokasta pitää panna seisomaan selät vastakkain. Ja kengät riisutaan.
On se!
Mut diktaattoriksi toi mitta on just sopiva!
Täsmälleen samanmittainen kuin Tavja Halonen, joten kai hän presidentin mittainen on ?
Joo,pygmi se on!
Jep, Sale on ihan selvä älykääpiö.
Minua ei paljon pituudet kiinnosta. Vain anus ja kakka pissa ovat oleellisia asioita.
Laitankin heti anus pissa kakka filmin pyövimään.
sale on "pieni mies, jolla on iso takki"
http://fi.wikipedia.org/wiki/Algot_Untola