lapsemme 5v synttäri rahat.
haimme postin juuri kun se oli tullut
kirje oli vedetty pohjasta auki ja rahat kadonneet.
kiitos postin rehellisten työntekijöiden ? kenellä on aikaa tutkia ja siististi aukoa kirjeet?
kiitos sinulle joka varastit
4
257
Vastaukset 4
- RahatPiiloon
Juuri tämän takia täytyy miettiä tarkasti, mihin rahat pistää. Ymmärrän, harmittaa todella, mutta miten edes voi uskaltaa laittaa niitä tuolla tavalla?
- hiihooo
No kuka idiootti edes postiin laittaa käteistä miksei tuotakin olisi voinut laittaa tilisiirtona ja sitten nostatte sen käteiseksi jos haluatte laittaa vaikka pojan säästöpossuun, oma moka.
- nyt o fyrkkaa
Joo minullakin vähän vastaavanlainen tilanne. Ainut vaan että posteljooni varasti minulta lapset ja jätti rahaa.
- Paskaakotässä
Helsingissä Ruskeasuon alueella on tällaista tapahtunut koko 2005 vuodesta eteenpäin. Satasen ylppärirahat meni.
Kusipää itellamies, ei valtiollinen postikuski tällasta tehnyt KOSKAAN.
YKSITYISTÄMINEN ON VARKAUS!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS802479Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15965Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52806Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46741- 50734
- 47654
- 80616
- 50595
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35594Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29576