Suomen kannabisyhdistys

5+2

Kuka tai ketkä perusti aikoinaan Suomen kannabisyhdistyksen? Tulin äskettäin Afrikasta ja Gambiassa tapasin suomalaisen, ehkä 60-vuotiaan herrasmiehen, joka kertomansa mukaan perusti kyseisen yhdistyksen. Kaveri sanoi etunimekseen Ollin, mutta sukunimeä en lähtenyt kyselemään, onko kenelläkään hajua ketä tarkoitan? Meillä jäi juttu kesken ja sukunimi voisi auttaa yhteystietojen etsinnässä.

15

2995

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anti vallankumous

      Kannabisyhdistyksen perustaja oli mm. Timo Larmela joka on tiettävästi tänäkin päivänä sen "vetäjänä".
      Osallistui mm. Vanhan valtaukseen ja pyrkii kannabiksen avulla tekemään Suomessa psykedeelistä vallankumousta.

      • 13+12

        "pyrkii kannabiksen avulla tekemään Suomessa psykedeelistä vallankumousta. !

        Laitahan Ihfy-Jouko nyt foliohattu jo päähän.


    • Isoveli valvoo

      Olli Sjöholm ("Pilvi-Olli") kirjoitteli Tipi Larmelan kanssa Hamppu-lehteen vuodesta '91 alkaen, oliskohan ehkä hän?

    • S.K. Yttä

      Kannabisyhdistyskin on jo ihan rekisteröity yhdistys:

      http://mikkoilmaripekkola.puheenvuoro.uusisuomi.fi/164531-kannabisyhdistys-rekisteroity-voitto-sananvapaudelle

    • trupaduuri

      Kyllä se Olli oli joka yhdistyksen perusti eikä Larmela.

      • 13+11

        Näin on, yhdistys oli jo perustettu kun Ilkka Laine ehdotti Larmelaa puheenjohtajaksi. Hienon työn hän on silti tehnyt näiden 23 vuoden aikana, ei siinä mitään.


    • gambiankävijä

      Olli kertoi, että Larmela plagioi Ollin kirjoituksia omiin nimiinsä.

    • meikäläinen64

      Olli Sjöholm.Joka poistui keskuudestamme 30.7.2016.
      R.I.P rakas ystävämme

      • Ufohemmo

        Ai on Olli mennyt väärälle puolelle nurmikkoa:/ Tunsin hänet kauan sitten, ja olen joskus miettinyt että mitä mahtaa hemmolle kuulua. no, kevyitä multia vaan.


      • Hhjkklhg
        Ufohemmo kirjoitti:

        Ai on Olli mennyt väärälle puolelle nurmikkoa:/ Tunsin hänet kauan sitten, ja olen joskus miettinyt että mitä mahtaa hemmolle kuulua. no, kevyitä multia vaan.

        Sama juttu:(


      • trujtruytru

        kannabis tappoi taas.

        kannabis tappaa!


    • Asssdfg

      Meikäläinen, lepää rauhassa.

    • Ghhjkmjh

      Tietääkö kukaan missä 'meikäläisen' hauta sijaitsee? Käyn tervehtimässä ollia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi00015

      Up
      Tietääkö kukaan mihin olli on haudattu ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1790
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      49
      1460
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1260
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      176
      868
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      810
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      48
      752
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    9. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      40
      656
    Aihe