Onko Krugman Nobelinsa ansainnut?

http://www.uusisuomi.fi/raha/65531-talouden-nobelisti-varoittaa-suomea-taysin-vastuutonta

Krugmanin mukaan Suomen hallitus/hallitsemattomuus on tehnyt KAIKEN väärin!
Itse olen kyllä aivan samaa mieltä!
Odotan hallituksen eronpyyntöä!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä on kuitenkin nykylaman pääsyyllinen:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10428053

Miksi rangaista kansaa, jos pankki tekee kuprun?

Meno on sama edelleen!
Mitä ihmiset ei saa tehdä toisilleen, sitä pankit ja valtiot saa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ple! kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/raha/65531-talouden-nobelisti-varoittaa-suomea-taysin-vastuutonta

Krugmanin mukaan Suomen hallitus/hallitsemattomuus on tehnyt KAIKEN väärin!
Itse olen kyllä aivan samaa mieltä!
Odotan hallituksen eronpyyntöä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu